Młotki Torro – narzędzia niezbędne niemal przy każdym remoncie

Prace budowlane i remontowe to bardzo szerokie pojęcie. Zawiera się w nim całe mnóstwo mniej lub bardziej skomplikowanych czynności. Prace dekarskie, murarskie, ciesielskie, tynkarskie, wykończeniowe – to zaledwie wycinek tego, co nazywamy branżą budowlaną. Do prawidłowego wykonywania każdej z tych prac niezbędne są nie tylko odpowiednie umiejętności i wiedza, ale i właściwe oprzyrządowanie. Mowa tu o różnorakich narzędziach, których nie może zabraknąć przy żadnym remoncie. Kategoria narzędzi również jest bardzo szeroka, mieści się w niej ogrom artykułów i akcesoriów, wliczając w to m.in. elektronarzędzia, klucze, ściski, gwoździe, wiertła czy wałki malarskie.

Jednym z najbardziej ikonicznych i charakterystycznych atrybutów w skrzynce z narzędziami każdego majsterkowicza jest młotek. Używa się go zarówno do wbijania, jak i do wyciągania gwoździ z różnych powierzchni, ale to nie wszystko. Na rynku znajdziemy różne rodzaje młotków, które wykorzystuje się do różnych celów i które są użyteczne w różnych okolicznościach. Są młotki przeznaczone do wbijania gwoździ, ale i takie do formowania elementów wykonanych z blachy. Dobór narzędzia zależy więc od potrzeb i rodzaju wykonywanej pracy.

Młotki – jedne z najpopularniejszych artykułów zarówno w asortymencie majsterkowicza amatora, jak i zawodowego fachowca

Z pewnością wiele osób, jeśliby je poprosić o podanie nazwy dowolnego narzędzia budowlanego, wskazałoby w pierwszej kolejności młotek. Nie ma w tym nic dziwnego – urządzenie to jest używane w większości prac remontowo-budowlanych, a żadna skrzynka narzędziowa nie byłaby kompletna bez choćby jednego egzemplarza tego narzędzia.

Młotek ma bardzo prostą budowę. Składa się z trzonka (nazywanego również styliskiem) oraz osadzonej na nim główki. Myśląc o młotku, najczęściej wyobrażamy sobie klasyczne narzędzie – drewniany trzonek i metalowa główka, z jednej strony spłaszczona, z drugiej zaś ścięta. Jednak nie każdy młotek tak wygląda. Poszczególne warianty narzędzia (kształt główki, materiał, rozmiar itd.) różnią się w zależności od zakresu użycia. Inaczej będzie wyglądał młotek ciesielski, a inaczej ślusarski. Jednak mimo różnic w wyglądzie i rozmiarach wszystkie młotki są zaprojektowane tak, aby wygodnie leżały w dłoni, oferując większą kontrolę nad umiejscowieniem i siłą uderzenia.

Młotek ciesielski, stolarski, murarski i inne – różne rodzaje młotków do konkretnych zastosowań

Młotki mogą być wykorzystywane w różnych celach, można je więc podzielić według typu i zastosowania. Wyróżniamy m.in.:

  • młotki ślusarskie – najpopularniejszy rodzaj młotka. Używa się go przede wszystkim do wbijania gwoździ oraz podbijania narzędzi, jak np. długo;
  • młotki ciesielskie – można nimi wbijać oraz wyciągać gwoździe, ale nadają się także do kucia oraz podważania elementów (działają na zasadzie dźwigni). Rąb młotka tworzą w tym przypadku dwa zęby, a w górnej jego części znajduje się wyżłobienie (można za jego pomocą np. przytrzymać gwóźdź);
  • młotki murarskie – podobne do młotków tradycyjnych, różnią się jednak rombem (jest on dłuższy i bardziej spłaszczony). Nadają się świetnie do łamania cegieł czy odbijania tynków;
  • młotki stolarskie – młotek tego rodzaju ma główkę wykonaną z drewna, nie powinno się więc nim wbijać gwoździ. Młotek tego rodzaju wykorzystuje się do podbijania innych narzędzi, takich jak przecinak lub dłuto, w trakcie obróbki drewna;
  • młotki brukarskie (młotki gumowe) – główki tych młotków są w całości wykonane z gumy, ale znajdziemy też warianty z metalowymi obuchami, które wyposażone są w gumowe nakładki. Młotki te stosuje się przy układaniu kostki brukowej i krawężników czy przy dobijaniu płyt chodnikowych.

Rodzina młotków na tym się jednak nie kończy. Zaliczamy do niej również takie produkty, jak młotki blacharskie, szewskie czy kamieniarskie. Oczywiście nie wszystkie młotki dostępne na rynku prezentują podobną jakość. Jeśli chcemy, żeby dane narzędzie dobrze i długo nam służyło, powinniśmy wybierać sprawdzone produkty wysokiej jakości. Jednym z producentów, na których warto zwrócić uwagę uzupełniając swój zapas młotków, jest firma Torro.

Hurtownia internetowa Batel – młotki uznanej marki Torro w hurtowych ilościach

Chcąc mieć dobrze wyposażoną skrzynkę narzędziową i być przygotowanym na każdą okoliczność, warto rozszerzyć swój „młotkowy arsenał” o brakujące modele. Tym bardziej jeśli prowadzi się firmę świadczącą usługi remontowo-budowlane lub jest się właścicielem sklepu z artykułami budowlanymi. Warto wtedy sięgnąć po narzędzia od sprawdzonego producenta, takiego jak Torro.

Firma Torro powstała w 2015 roku, jest więc stosunkowo młodym przedsiębiorstwem, jednak to wcale nie oznacza, że czegoś mu brakuje. Specjaliści z Torro zwracają uwagę na potrzeby klientów, uważnie śledzą rynek i dzięki temu marka proponuje najlepszej jakości narzędzia. Potwierdza to renoma, jaką cieszy się firma, oraz powszechne zainteresowanie oferowanymi przez nią produktami.

W hurtowni Batel można znaleźć artykuły marki Torro, w tym szeroki wybór różnego rodzaju młotków producenta. Wystarczy wejść na stronę internetową hurtowni i przejrzeć katalog online. Batel to zarówno sprzedaż, jak i dystrybucja. Zamawiając ilości hurtowe produktów, można zaoszczędzić nie tylko czas, ale i przede wszystkim pieniądze. Wystarczy skontaktować się bezpośrednio z doradcą Batel i omówić szczegóły zamówienia. Hurtowe ilości pożądanego produktu tylko czekają na zamówienie.