Gwoździe – nieodzowny atrybut w budownictwie i branży remontowej

Branża budowlana charakteryzuje się tym, że korzysta z bogatego asortymentu narzędzi. Specjaliści mogą dzięki nim rzetelnie wykonywać swoją pracę i sprawnie realizować kolejne zlecenia. Gdyby nie specjalistyczne narzędzia, zarówno ludzie zawodowo zajmujący się remontami, jak i domorośli pasjonaci majsterkowania mieliby nie lada problem. Wystarczy wyobrazić sobie próbę zbudowania czegoś – choćby karmnika dla ptaków – bez młotka, gwoździ, miarki i piły do drewna. Od razu pozornie niewiele wymagające zadanie zamienia się w misję niemal niemożliwą.

Niezmiernie istotnym elementem wszelkich prac budowlano-remontowych są gwoździe. Służą one do mocowania lub łączenia ze sobą poszczególnych elementów. Ich konstrukcja jest nieskomplikowana, co wpływa na prostotę użytkowania i sprawia, że do ich użycia nie jest wymagana specjalistyczna wiedza i wybitne umiejętności. Jednak ważne jest, aby zdawać sobie sprawę, że są różne rodzaje gwoździ, i wiedzieć, do czego używać konkretnego typu.

W pracy przy budowie czy remoncie nie może też zabraknąć tak podstawowych elementów jak gwoździe. Niedopuszczalna jest sytuacja, w której gwoździe skończą się nam w połowie roboty. Dlatego, szczególnie jeśli prowadzi się firmę budowlaną, warto zadbać o to wcześniej i nawiązać współpracę ze sklepem, który może nam zapewnić ilości hurtowe gwoździ.

Rodzaje gwoździ – gwoździe budowlane, boazeryjne, ciesielskie i nie tylko

Gwoździe przydają się przy przeróżnych typach prac remontowo-budowlanych. Innego rodzaju gwoździ będziemy potrzebować przy robotach stolarskich czy ciesielskich, a innego przy tapicerskich czy dekarskich – każdy typ ma inne zastosowanie. Znajomość tych różnic i umiejętność dobrania odpowiednich materiałów do konkretnej pracy to coś, co dla złotej rączki powinno stanowić elementarną wiedzę.

Ze względu na zastosowanie, gwoździe można pogrupować na kategorie, takie jak m.in.:

  • gwoździe budowlane – należą do najczęściej używanych gwoździ, stanowią przy tym dość obszerną grupę. Wytwarzane są z wytrzymałego, stalowego drutu, są twarde i wytrzymałe, a dzięki ocynkowaniu również odporne na rdzewienie i negatywny wpływ czynników zewnętrznych. Znajdziemy gwoździe budowlane zarówno do użytku na zewnątrz, jak i we wnętrzach;
  • gwoździe boazeryjne – przeznaczone do użytku wewnątrz pomieszczeń, przydatne w pracach przy wykańczaniu wnętrz. Odznaczają się mniejszą główką o nieco innym kształcie niż gwoździe budowlane. Używa się ich m.in. do mocowania paneli bądź dekoracji ściennych;
  • gwoździe ciesielskie – jak sama nazwa wskazuje, gwoździ tych używa się przy łączeniu materiałów przy pracach ciesielskich, używane są do mocowania konstrukcji drewnianych, przydają się również przy pracach stolarskich;
  • gwoździe papowe – używane przede wszystkim w pracach dekarskich. Ich głównym zadaniem jest przytrzymywanie papy na dachu, dlatego ich główki mają dużą średnicę;
  • gwoździe pierścieniowe – gwoździe o charakterystycznym karbowaniu, używane podczas prac przy konstrukcji mebli, drewnianych ogrodzeń, palet, a także przy więźbach dachowych. Gwóźdź łatwo wchodzi w materiał, a pierścienie na trzpieniu sprawiają, że niełatwo go wyrwać, co znacząco poprawia stabilność konstrukcji;
  • gwoździe skrętne – rodzaj gwoździ z trzpieniem o charakterystycznym skręcie. Niezbędne przy łączeniu elementów drewnianych, np. podczas budowy szkieletu domu. Dzięki nim konstrukcja jest trwała i solidna.

Oprócz wymienionych typów gwoździ istnieją jeszcze inne kategorie produktów tego rodzaju, m.in. gwoździe hartowane czy tapicerskie. Na rynku materiałów budowlanych znajdziemy całą masę gwoździ przeznaczonych do konkretnych zadań.

Firma Batel – gwoździe budowlane i nie tylko. Duży wybór produktów w sklepie internetowym producenta

Batel to marka z dwudziestoletnim stażem, prężnie działająca na rynku budowlanym. Pracujący tu specjaliści doskonale się orientują, jaki asortyment jest pożądany przez właścicieli firm budowlanych, dlatego są w stanie lepiej doradzić i spełnić oczekiwania swoich klientów. Posiadając niezbędne doświadczenie i rozległą wiedzę na temat materiałów budowlanych, dbają o to, by oferowane przez nich produkty – w tym gwoździe budowlane – prezentowały najwyższą jakość. Trwałość łączonych materiałów jest bowiem niezmiernie istotna – jeśli łączenia są dobre, konstrukcja będzie stabilna i solidna.

Na stronie sklepu internetowego firmy Batel znaleźć można gwoździe różnych rodzajów i w dużej ilości. Hurt jest bardziej opłacalny dla właścicieli firm – kupując ilości hurtowe produktu, mamy pewność, że cena będzie niższa, i gwarancję, że nie zabraknie nam gwoździ przed ukończeniem zlecenia. Kupowanie bezpośrednio od producenta również daje nam większą pewność, zarówno pod względem czasu realizacji zlecenia, jak i jakości samego produktu. Co najważniejsze, nie musimy osobiście fatygować się do placówki fizycznej – Batel prowadzi sprzedaż internetową z dostawą do klienta. Korzystając ze sklepu internetowego, oszczędzamy czas i wygodnie załatwiamy sprawę. Dodatkowo mamy dostęp do sklepu w każdym momencie i na bieżąco możemy monitorować stan zamówienia, sprawdzać nowości w ofercie, a także obejrzeć zdjęcia interesującego nas produktu. Jeśli natomiast klient będzie miał dodatkowe pytania odnośnie do asortymentu, może wejść w zakładkę „kontakt” i poprosić o pomoc konsultanta, który z pewnością chętnie doradzi i udzieli dodatkowych informacji.

Zamawiając gwoździe i inne akcesoria od firmy Batel, klient ma gwarancję, że dostępne na stronie producenta produkty będą przedstawiać najwyższą jakość. Oszczędność czasu, pieniędzy i wygoda to niewątpliwe korzyści płynące ze współpracy z marką Batel.