Ściernice marki Andre – idealne do zgrubnego szlifowania i przecinania różnych materiałów

Repertuar narzędzi i materiałów używanych podczas prac budowlano-remontowych czy wykończeniowych jest bardzo szeroki. Nic dziwnego – branża ta zajmuje się przeróżnymi zadaniami. Od stawiania nowych budynków i konstrukcji przez malowanie i tynkowanie po renowację i naprawę uszkodzonych instalacji. Byłoby bardzo trudno wyszczególnić w jednym zdaniu wszystkie rodzaje prac wykonywanych przez firmy remontowe i wykończeniowe.

Ekipa, która wybiera się na miejsce zlecenia, musi być doskonale wyposażona w narzędzia i produkty, dzięki którym możliwe będzie zrealizowanie konkretnych zadań. Do artykułów takich zaliczają się m.in. ściernice. Są nieocenione, gdy przychodzi do cięcia, ostrzenia lub szlifowania różnych materiałów. Wykorzystuje się je w różnych sektorach gospodarki.

Czym właściwie są ściernice i do czego się ich używa?

Ściernice to narzędzia ścierne wykorzystywane nie tylko przez specjalistów. Narzędzia te często znajdują się również w arsenale majsterkowicza-amatora. Zrobione są z ziaren ściernych i spoiwa, które pełni funkcję nośnika materiału ściernego. Ściernice są używane m.in. do cięcia materiałów za pomocą szlifierki. Stosuje się je do szlifowania twardych stopów i ostrzenia stali szybkotnących. Ściernice te są wykonane z mieszaniny cząstek ściernych, sprasowanych i połączonych ze sobą w celu utworzenia jednolitego kształtu.

Ściernice używane są do szlifowania materiałów szorstkich, do uzyskania drobniejszych wykończeń. Najbardziej powszechne rodzaje ściernic są wykonane z tlenku glinu i węglika krzemu. Oba materiały są dostępne w różnych ziarnistościach, które określają stopień usunięcia materiału przez ściernicę. Ziarnistość ściernic może być różna – od zgrubnej (16-24 ziarna), która szybciej usuwa materiał, do drobnej (80-600 ziarna), która usuwa materiał wolniej, ale daje znacznie dokładniejsze wykończenie.

Ściernice – rodzaje i zastosowanie

Odwiedzając skład budowlany lub sklep z narzędziami, możemy natknąć się na różne rodzaje ściernic, w zależności od ich zastosowania. Jednymi z najczęściej używanych narzędzi tego typu są ściernice trzpieniowe. Stosuje się je do wielu różnych zastosowań, takich jak usuwanie zadziorów, wygładzanie, kształtowanie i polerowanie. Ściernice trzpieniowe mają wiele zalet, ponieważ można je stosować do precyzyjnej obróbki twardych i delikatnych materiałów. Są także łatwe w użyciu i nie wymagają specjalnej wiedzy ani umiejętności. Do najczęstszych zastosowań należy obróbka różnych metali, od aluminium po żeliwo i stal. Inne materiały, które można obrabiać za pomocą ściernic trzpieniowych, to tworzywa sztuczne, szkło i ceramika. Ściernice trzpieniowe występują w różnych kształtach – znajdziemy np. ściernice garnkowe, walcowe, tarczowe czy kulkowe.

Oprócz opisanych wyżej ściernic trzpieniowych, możemy znaleźć takie artykuły jak:

  • ściernice listkowe – przeznaczone zarówno do obróbki i szlifowania małych, jak i dużych powierzchni. Kształt listka ściernego może być w formie walca, stożka lub dysku. Ściernice listkowe są używane do szlifowania trudno dostępnych miejsc, a także do szlifowania i polerowania. Aby uzyskać doskonałe wyniki szlifowania, należy wybrać odpowiedni typ ściernicy listkowej;
  • ściernice garnkowe – używa się ich do wykańczania i szlifowania elementów wklęsłych lub wypukłych. Ściernice garnkowe są walcowe, stożkowe albo łukowe, z zagłębieniem w środku (do szlifowania elementów wypukłych). Sprawdzają się też przy obróbce metali, ale nie tylko – stosuje się je również do lastryko, betonu i innych materiałów. Oczywiście do uzyskania pożądanych efektów, niezbędny jest dobór odpowiedniego rozmiaru narzędzia ściernego;
  • ściernice tarczowe – okrągłe narzędzia ścierne, które mają wiele zastosowań. Obejmują one szlifowanie, usuwanie zadziorów i zaokrąglanie krawędzi różnych materiałów – drewna litego, płyt drewnopochodnych i kompozytów drewnianych. Ściernice różnią się między sobą wielkością i ziarnem. Planując pracę z konkretnym materiałem, należy dobrać właściwy typ ściernicy, by osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty.

Andre Abrasive Articles – ściernice marki dostępne w internetowej hurtowni Batel. Hurt – sprzedaż i dystrybucja

Firma Andre Abrasive Articles specjalizuje się w produkcji materiałów ściernych. Już od ponad dwudziestu lat marka dostarcza na rynek najwyższej jakości narzędzia, w tym tarcze ścierne, ciesząc się zaufaniem klientów. Dzięki wsparciu naukowemu, z wykorzystaniem wiedzy doświadczonych specjalistów, firma produkuje innowacyjne artykuły, spełniające wszelkie międzynarodowe normy bezpieczeństwa.

Hurtownia internetowa Batel jest doskonale wyposażona. W ofercie hurtowni można znaleźć duży wybór produktów marki Andre, m.in. materiałów ściernych twardych, które idealnie nadają się do precyzyjnego ostrzenia i szlifowania betonu, stali nierdzewnych, żeliwa, ceramiki itp. Są to m.in. segmenty ścierne ze spoiwem ceramicznym, ściernice ceramiczne, lamelkowe czy listkowo-trzpieniowe. Batel oferuje ilości hurtowe produktów – zamawiając w hurtowni internetowej można zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze. Hurt to niższa cena artykułów budowlanych – koszt zakupu w hurtowni jest znacznie niższy niż w przypadku kupna tego samego produktu w sklepie. Dostawa może być umówiona bezpośrednio na adres wskazany przez klienta. Na stronie hurtowni Batel można znaleźć wygodny katalog online – można tam przejrzeć kategorie dostępnych produktów oraz zastosować filtry, aby jeszcze szybciej znaleźć interesujące nas narzędzia. Wystarczy sprawdzić, co znajduje się w ofercie, a następnie skontaktować się z pracownikiem hurtowni i złożyć zamówienie.