Kleje Technicqll – specjalistyczne preparaty do różnych zastosowań. Środki do trwałego łączenia tworzyw sztucznych, drewna, metali i nie tylko

Kleje są stosowane niemal we wszystkich dziedzinach życia i przemysłu, wykorzystywane są podczas wielu prac o charakterze budowlano-remontowym. Stosuje się je w samochodach, samolotach, łodziach i pociągach do łączenia części i podzespołów, których nie można spawać ani nitować, takich jak szklane szyby czy zadaszenia kokpitów. Stosuje się je również do łączenia różnych rodzajów materiałów i powierzchni – plastiku z metalem lub drewnem, stali ze szkłem itp. Specjalne kleje są nawet używane w medycynie – stosuje się je na rany, dzięki czemu te szybciej się goją i nie dochodzi do infekcji. Klejów oczywiście używa się też na co dzień w gospodarstwie domowym (jak klej do butów czy PVC).

Produkty do klejenia można podzielić na kategorie, w zależności od składu i zastosowania. Na rynku istnieje bardzo wiele rodzajów klejów, dzięki czemu nietrudno znaleźć odpowiedni preparat do konkretnych potrzeb. Inny klej przyda się przy klejeniu drewna czy gumy, a innego użyjemy do sklejenia tworzyw sztucznych czy szkła.

Kleje Technicqll – preparaty trwałe i łatwe w użyciu

Kleje są stosowane od czasów starożytnych. W dalekiej przeszłości używano produktów naturalnych, takich jak żywice drzew czy gumy naturalne. Obecnie kleje opierają się na polimerach syntetycznych, które często są modyfikowane wypełniaczami w celu poprawy właściwości użytkowych lub obniżenia kosztów.

Niewątpliwą zaletą klejów jest, przede wszystkim, to, że są one bardzo łatwe w użyciu i nie wymagają dużego doświadczenia z zakresu chemii specjalistycznej. Użytkownik nie musi mieć żadnych specjalnych umiejętności ani wiedzy. Wystarczy nanieść je na powierzchnię, którą chcemy skleić, i pozostawić na jakiś czas, aż wyschną (czas schnięcia jest uzależniony m.in. od typu kleju i klejonych materiałów). Kleje marki Technicqll charakteryzują się wysoką trwałością – doskonale spajają sklejane materiały. Dodatkowo, na rynku kupić można różne rodzaje środków do klejenia – znajdziemy m.in. klej sekundowy, klej epoksydowy czy wodoodporny.

Jakie rodzaje klejów warto mieć przy sobie podczas remontu i nie tylko? Typy klejów i ich zastosowanie

Każdy, kto kiedyś odwiedzał sklep z artykułami budowlanymi, z pewnością widział, że na półkach znajdują się różne rodzaje klejów. Nic dziwnego – w przemyśle, branży budowlanej, ale i w warunkach domowych potrzeba klejów o różnych parametrach. Do konkretnych typów materiałów i powierzchni powinien być stosowany odpowiedni klej.

Wśród preparatów do klejenia, na jakie możemy się natknąć, znajdują się m.in.:

  • klej sekundowy cyjanoakrylowy – bezbarwny klej przeznaczony do szybkiego, trwałego łączenia tworzyw sztucznych, szkła, gumy, metali itd. To środek błyskawiczny, który schnie w czasie od sekundy do kilkunastu sekund. Można go używać do naprawy zepsutych okularów lub biżuterii, do projektów artystycznych i rzemieślniczych i nie tylko. Jest uniwersalny i łatwy w obsłudze;
  • klej do drewna – preparat do klejenia elementów drewnianych. Można go używać np. do naprawy lub wzmacniania konstrukcji mebli. Klej do drewna może być też użyty do naprawiania pęknięć w przedmiotach drewnianych spowodowanych zmianami temperatury lub nadmiernym narażeniem na wilgoć;
  • klej epoksydowy – uniwersalny klej, który charakteryzuje się wyjątkową odpornością chemiczną i wytrzymałością. Ma wiele zastosowań – używa się go do łączenia metali i tworzyw sztucznych, a także do uszczelniania i powlekania. Wykorzystywany w przemyśle, ale i w gospodarstwie domowym;
  • klej do tkanin – środek ten służy do łączenia ze sobą różnych rodzajów tkanin. Preparat jest idealny do naprawiania dziur w spodniach, spódnicach i innych ubraniach wykonanych z włókien naturalnych. Świetnie nadaje się także do naprawiania uszkodzonych szwów.
  • klej do miękkiego PVC – produkt, którego używa się do łączenia ze sobą materiałów z elastycznych tworzyw sztucznych, takich jak PVC czy poliuretan. Co istotne, klej ten jest wodoodporny, więc można z jego pomocą naprawiać np. uszkodzone zabawki używane na basenie.

Kleje Technicqll – duży wybór klejów w hurtowni internetowej Batel. Sprzedaż i dystrybucja preparatów do klejenia

Kleje Technicqll to jedne z najczęściej stosowanych materiałów budowlanych. Nie ma w tym nic dziwnego – marka Technicqll jest godna zaufania i proponuje swoim klientom produkty wysokiej jakości. Klejów tej firmy używają fachowcy, ale i użytkownicy, którzy na co dzień nie mają nic wspólnego z branżą remontową czy przemysłem.

W hurtowni internetowej Batel klienci znajdą duży wybór artykułów marki Technicqll. Wśród nich znajdują się zarówno kleje (epoksydowe, do twardych plastików, do drewna, sekundowe itd.), ale także takie produkty jak pasta hydrauliczna, smar silikonowy czy wazelina techniczna. Klient może zakupić ilości hurtowe wymienionych produktów, dzięki czemu zaoszczędzi i pieniądze (hurt oznacza niższe ceny), ale i czas. Zamówienie można złożyć, kontaktując się bezpośrednio z przedstawicielem firmy Batel. Wystarczy wejść na stronę hurtowni, przejrzeć katalog produktów i wybrać to, co nas interesuje.