Preparaty Tiger – piany, kleje, silikony. Artykuły niezbędne podczas wielu prac budowlanych, remontowych oraz wykończeniowych

Pojęcie robót budowlano-remontowych obejmuje szeroki zakres prac. Jako że na tego rodzaju usługi jest nieustanny popyt, na rynku prężnie działa wiele firm wykonujących mniej lub bardziej skomplikowane zlecenia z tej kategorii. Do robót budowlanych i remontowych zaliczyć możemy:

  • budowę, zmianę lub rozbiórkę domu, łącznie z gruntem, na którym dom jest zbudowany;
  • instalowanie lub wymianę instalacji wodno-kanalizacyjnej (np. centralnego ogrzewania), instalacji elektrycznej i systemów odwadniających;
  • dokonywanie zmian w istniejących budynkach, które obejmują zmiany strukturalne, takie jak znaczne zwiększenie powierzchni domu, np. rozbudowa lub adaptacja poddasza.

Prace te powinny być wykonywane przez wykwalifikowanych specjalistów, jednak niektóre zadania związane z remontami i majsterkowaniem mogą realizować również amatorzy. Jednak warto pamiętać, że bardzo ważne w tym kontekście są nie tylko umiejętności, ale i odpowiednie materiały i narzędzia. Bez nich wielu zadań po prostu nie dałoby się wykonać. Przykładowo trudno byłoby skutecznie uszczelnić połączenia w łazience czy kuchni bez użycia silikonu sanitarnego.

Preparaty do uszczelniania i montażu – dlaczego są tak ważne w procesie budowy?

Podczas prac remontowo-budowlanych trudno obejść się bez preparatów, takich jak piany montażowe czy silikony. Dlaczego jednak jest to tak ważne?

Uszczelnienie szczelin między materiałami zapewnia, że woda nie może przez nie przeniknąć podczas budowy. Jest to istotne, ponieważ nawet niewielka ilość wilgoci może spowodować poważne problemy w późniejszym czasie, np. jeśli dostanie się do ścian, dachów lub podłóg. Uszczelnianie pomaga również zabezpieczyć budynek przed szkodnikami, takimi jak myszy czy szczury, które w przeciwnym razie mogłyby dostać się do środka przez otwory pozostawione przez budowniczych podczas prac.

Uszczelnienie połączeń między materiałami zapobiega z kolei pojawianiu się pęknięć w późniejszym czasie, już po wybudowaniu domu. Jest to ważne, ponieważ każde pęknięcie może spowodować komplikacje w przyszłości i ostatecznie doprowadzić do poważnych problemów strukturalnych, takich jak pękające ściany.

Preparaty takie jak np. silikony służą również do uszczelniania instalacji wodno-kanalizacyjnych. Używa się ich m.in. podczas montażu wyposażenia w kuchni czy łazience. Oczywiście to tylko jeden przykład – na rynku dostępnych jest wiele rodzajów silikonów i uszczelniaczy, których używa się w konkretnych warunkach.

Silikon sanitarny, silikon uniwersalny, klej montażowy i inne preparaty niezbędne podczas prac remontowych

W trakcie prac budowlanych, remontowych oraz wykończeniowych używa się różnego rodzaju materiałów i preparatów, takich jak silikony czy kleje montażowe. Wiele z nich, np. silikony, jest sprzedawanych w kartuszach, dzięki czemu można je w łatwy i wygodny sposób aplikować.

Jeśli chodzi o materiały montażowe oraz uszczelniające, znajdziemy wśród nich takie produkty jak:

  • silikon sanitarny – elastyczny uszczelniacz silikonowy to idealne rozwiązanie do uszczelniania pęknięć w spoinach płytek podłogowych lub innych miejsc narażonych na działanie wody. Silikon sanitarny zapewnia niezawodną hydroizolację i pomaga zapobiegać rozwojowi pleśni w łazience lub kuchni, a także innych pomieszczeniach mokrych, takich jak np. pralnia. Co istotne, ma on właściwości grzybobójcze i pleśniobójcze, dlatego świetnie sprawdza się przy zabezpieczaniu spoin narażonych na działanie wody, np. wokół wanien, zlewów czy brodzików;
  • silikon uniwersalny – rodzaj silikonu, który może być wykorzystywany do różnych celów. Charakteryzuje się wysokim poziomem elastyczności, co pozwala mu rozciągać się bez pękania. Dzięki temu doskonale nadaje się do wykorzystania w szerokim zakresie zastosowań. Silikon uniwersalny, ze względu na liczne korzyści i zastosowania, jest używany w wielu branżach. Elastyczna spoina silikonowa doskonale dopasowuje się do każdej nierównej powierzchni i nie pęka ani nie łamie się nawet przy zmianach temperatury czy poziomu wilgotności w budynku;
  • klej montażowy – preparat ten jest używany do mocowania przedmiotów na konkretnej powierzchni (np. ścianie). Klej tworzy połączenie między obiektem a podłożem. Jest ono wystarczająco silne, aby dobrze spełniać swoją rolę w warunkach codziennego użytkowania. Klej montażowy jest często używany w warunkach przemysłowych, ale można go również wykorzystywać w domu przy pracach remontowych. Można nim skleić różne materiały: drewno, płytę MDF, beton, stal czy ceramikę;
  • uszczelniacz akrylowy – przejrzysta powłoka ochronna, która może być stosowana na różnych powierzchniach. Tworzy twardą barierę, która chroni przed plamami, zarysowaniami i ścieraniem. Służy m.in. do wypełniania rys i połączeń w ścianach oraz sufitach, ale także do uszczelniania konstrukcji (np. schodów czy parapetów).

Preparaty marki Tiger można kupić w hurtowni internetowej Batel. Sprzedaż i dystrybucja godnych zaufania produktów

W hurtowni internetowej Batel można zakupić rozmaite materiały budowlane i niezbędne w trakcie prac remontowo-budowlanych artykuły. Należą do nich m.in. preparaty Tiger – produkty te wybierają zarówno majsterkowicze-amatorzy, jak i doświadczeni fachowcy. Środki marki Tiger to dobra jakość za rozsądną cenę.

Warto pamiętać, że ilości hurtowe produktów, które zamawia się w hurtowni, będą kosztować dużo mniej, niż w przypadku dokonywania zakupów w sklepie z artykułami budowlanymi. Hurt to niska cena i gwarancja, że w trakcie wykonywania prac nie zabraknie nam niezbędnych artykułów. Zakupy w Batel to też znaczna oszczędność czasu – wszystko da się załatwić, siedząc przy komputerze, bez wychodzenia z domu. Wystarczy kontakt z pracownikiem hurtowni i złożenie zamówienia. Zakupione produkty zostaną dostarczone bezpośrednio pod wskazany adres.