Groty wkrętakowe – elementy, bez których trudno się obejść podczas prac budowlanych i remontowych

Kiedy przystępujemy do prac remontowych lub majsterkowania, powinniśmy dobrze się przygotować do pracy. Ważne jest zarówno przygotowanie teoretyczne, jak i praktyczne. To pierwsze dotyczy posiadania odpowiedniej wiedzy i znajomości narzędzi oraz używanych materiałów. Przed rozpoczęciem działania, w zależności od rodzaju podejmowanych robót, trzeba wiedzieć np., jakich wierteł użyć do wiercenia w danym materiale, jaki rodzaj piły będzie najlepszy do cięcia płyt kartonowo-gipsowych oraz jakiego pędzla użyć do malowania konkretnych powierzchni. Tylko posiadając takie informacje, będziemy w stanie właściwie wykonać naszą pracę. Nie można jednak zignorować przygotowania praktycznego, czyli wyposażenia się w odpowiednie narzędzia. Dzięki nim nie tylko jesteśmy w stanie pracować szybciej i sprawniej – wykonanie niektórych zadań byłoby bez nich wręcz niemożliwe. Bo jak tu liczyć na zadowalające efekty malowania pokoju, nie mając odpowiedniego wałka?

Jednym z nieodzownych elektronarzędzi przy pracach remontowo-budowlanych jest wkrętarka. Urządzenie to wyraźnie przyspiesza pracę i czyni ją dużo bardziej komfortową. Jednak czym byłaby wkrętarka bez grotów zwanych też bitami? Te niewielkie końcówki są elementami, które zawsze należy mieć pod ręką podczas pracy czy majsterkowania.

Grot wkrętakowy – mały, a zarazem niezbędny element w pracy każdego fachowca

Groty do wkrętarek są niewielkie i przy nieostrożnym użytkowaniu nietrudno je zgubić. Zwłaszcza jeśli wpadniemy w wir pracy i znajdujemy się w samym centrum „remontowego pola walki”. Może się wtedy zdarzyć, że nagle prędkość naszego działania drastycznie spada, bo podstawowe narzędzie, którego używaliśmy, przestaje spełniać swoją funkcję. Sytuacja taka może być dla każdego fachowca mocno niekomfortowa, dlatego warto wcześniej zaopatrzyć się w zapas wymiennych bitów. Wtedy nawet zagubiona końcówka nie będzie stanowić problemu w kontynuowaniu zaplanowanych robót. Inna sprawa, że groty mogą się również zużywać z czasem, co negatywnie wpływa na jakość pracy.

Produkty takie jak groty wkrętakowe sprzedawane są najczęściej w zestawach, ale można też kupić pojedyncze bity wybranego typu. Dzięki temu nie ma konieczności, by w naszej skrzynce narzędziowej „walało się” mnóstwo końcówek jednego rodzaju (np. groty krzyżakowe), podczas gdy innych mamy jak na lekarstwo (jak np. grot wkrętakowy z ogranicznikiem głębokości zapewniającym dokładną głębokość wkręcania).

Dodatkowo warto przed zakupem grotów sprawdzić, czy konkretny bit będzie pasował do adaptera w naszej wkrętarce. Powinno się też rozważyć, czy do naszych potrzeb wystarczą standardowe bity, czy może raczej powinniśmy zainteresować się kupnem grotów wzmocnionych. Końcówki ze stali nierdzewnej lub takie z powłoką diamentową mogą być znacznie lepszym wyborem, jeśli planujemy używać ich często i pracować z twardymi materiałami. W tym wypadku warto przy zakupie sprawdzać dane techniczne grotów, żeby dokonać świadomego wyboru.

Jakie rodzaje grotów do wkrętarek możemy spotkać w sklepach budowlanych?

Im więcej rodzajów grotów mamy na wyposażeniu, tym szerszy jest zakres możliwych działań. Na półkach w sklepach lub składach budowlanych możemy znaleźć rozmaite rodzaje bitów. Zaliczają się do nich m.in.:

  • groty krzyżakowe (Philips) – najczęściej spotykany typ końcówki i prawdopodobnie najbardziej znany użytkownikom. Końcówki krzyżakowe mają kształt krzyża z czterema wierzchołkami, dzięki czemu dobrze nadają się do przenoszenia momentu obrotowego i zapobiegają wykrzywianiu. Są one używane w różnych zastosowaniach, od motoryzacji po prace domowe;
  • groty płaskie – bity do wkrętów z łbem płaskim to po prostu płaskie kawałki metalu, które są wkładane do łba wkrętu. Końcówka musi być mniejsza niż wspomniany łeb, aby umożliwić równomierne rozłożenie nacisku i zapobiec ewentualnym uszkodzeniom;
  • groty Torx – bity Torx wyglądają jak sześcioramienne gwiazdy i są często spotykane w urządzeniach elektronicznych, ponieważ są mniej podatne na zerwanie niż inne typy śrub przy zastosowaniu dużego momentu obrotowego. Są one również powszechnie stosowane w samochodach, broni palnej, sprzęcie lotniczym i kosmicznym oraz w innych specjalistycznych zastosowaniach, w których zerwana śruba może spowodować poważne problemy lub obrażenia;
  • groty imbusowe – bity sześciokątne lub imbusowe składają się z prostych linii i ostrych kątów, które idealnie pasują do łbów sześciokątnych elementów złącznych. Warto rozszerzyć swoją kolekcję grotów o tego rodzaju końcówki.

Oprócz tego można spotkać również takie elementy jak idealny do gipsu magnetyczny grot wkrętakowy ph2 z ogranicznikiem głębokości zapewniającym dokładną głębokość wkręcania.

Grot skrętakowe – wysokiej jakości produkty marki Torro dostępne w hurtowni Batel. Sprzedaż i dystrybucja hurtowych ilości produktów

Zakupy w internetowej hurtowni to oszczędność czasu i ogromna wygoda. Zamówienie można złożyć bez wychodzenia z domu, a produkty zostaną dostarczone na wskazany adres. Wystarczy wejść na stronę hurtowni Batel i przejrzeć katalog online. Można tam znaleźć duży wybór grotów wkrętakowych znanej i szanowanej marki Torro.

Torro działa na rynku od 2015 roku, ale mimo stosunkowo młodego wieku firma zdążyła już zyskać grono wiernych klientów. Wysokiej jakości produkty, które odpowiadają na potrzeby konsumentów (zarówno osób prywatnych, jak i zawodowych fachowców czy szefów firm budowlanych), zapewniły marce Torro popularność i uznanie w branży budowlano-remontowej.

W hurtowni Batel zamówić można ilości hurtowe grotów do wkrętarki, ale również mnóstwo innych produktów niezbędnych podczas remontu, budowy, prac wykończeniowych czy majsterkowania. Warto sprawdzić ofertę firmy Batel i przekonać się o tym samemu.