Klucze – podstawowy asortyment każdego fachowca i majsterkowicza

Dobrze wyposażona skrzynia narzędziowa to podstawa. Wie o tym każdy, kto profesjonalnie zajmuje się remontami, budownictwem czy stolarką. Zdają sobie z tego sprawę również amatorzy, którzy lubią pomajsterkować w ogrodzie czy garażu. Odpowiedni dobór narzędzi jest, obok umiejętności technicznych, niezmiernie ważny. Bo jak tu wbić gwóźdź, nie posiadając odpowiedniego młotka? Jak równo zawiesić półkę bez poziomnicy? Jak wywiercić dziurę w ścianie bez właściwego wiertła? Dlatego właśnie każdy fachowiec powinien dysponować bogatym repertuarem narzędzi, żeby nic nie mogło go zaskoczyć w trakcie majsterkowania w domu lub wykonywania zlecenia dla klienta. Wśród nich nie powinno zabraknąć kluczy.

Klucze – niezastąpione narzędzia do odkręcania i przykręcania śrub i nakrętek

Do często używanych narzędzi należą różnej maści klucze. Są powszechnie stosowane w hydraulice czy mechanice – żaden dobrze funkcjonujący warsztat nie byłby w stanie się obejść bez odpowiedniego zestawu tego typu narzędzi. Klucze przydają się także np. przy skręcaniu nowo zakupionych mebli. Czasem we własnym domu możemy spotkać się z sytuacją, gdzie konieczne jest dokręcenie nakrętek lub odkręcenie śrub w uszkodzonym sprzęcie. Z tego powodu nawet ktoś, kto na co dzień nie ma wiele wspólnego z budownictwem, remontami czy produkcją, powinien w domowym warsztacie mieć chociaż kilka kluczy różnej wielkości.

Klucze ułatwiają wykonywanie prostych prac mechanicznych, jednak przydają się także podczas bardziej zaawansowanych napraw. Przyzna to każdy fachowiec, niezależnie od tego, czy ma za sobą kilka, czy kilkadziesiąt lat doświadczenia w branży.

Klucze do prac hydraulicznych, klucze nastawne, klucze imbusowe – z jakimi rodzajami kluczy możemy się spotkać?

Każdy, kto choć raz stanął przed konieczności odkręcenia śruby, wie, że nie wystarczy do tego chwycić dowolnego klucza z zestawu. Śruby i nakrętki mają różne rozmiary, mogą się też znajdować w miejscach mniej lub bardziej dostępnych, dlatego do konkretnej sytuacji musimy dobrać odpowiednie narzędzie. Odwiedzając sklep z narzędziami i przeglądając wystawione tam klucze, możemy natknąć się m.in. na takie produkty jak:

  • klucze nastawne – rodzina kluczy o uniwersalnym zastosowaniu. Dzięki temu, że ich szczęki mają regulowane rozwarcie, można za ich pomocą odkręcać i przykręcać śruby i nakrętki o różnych wymiarach. Do grupy kluczy nastawnych zaliczamy takie narzędzia, jak klucz szwedzki, francuski czy angielski. Ten ostatni jest chętnie wybierany z uwagi na zastosowanie w nim pokrętła ślimakowego, za pomocą którego można wygodnie regulować rozstaw szczęk;
  • klucze do rur – mimo że zaliczane są często do kluczy nastawnych, warto o nich wspomnieć ze względu na konkretne zastosowanie. Używa się ich najczęściej podczas wszelkich prac dotyczących przykręcania i odkręcania w hydraulice. Odznaczają się solidną budową i dużą wytrzymałością. Klucze do rur (nazywane też czasem szczypcami do pomp wodnych) wyposażone są regulowany przegub, który można przesuwać w przód i w tył w określonym zakresie. W ten sposób można uzyskać szczęki o różnych rozmiarach. Co istotne, szczęki te są ząbkowane, co ma zapewnić lepszą przyczepność. Za pomocą takich kluczy można chwytać materiały okrągłe, płaskie lub kątowe;
  • klucze płasko-oczkowe – klucze te są połączeniem dwóch rodzajów narzędzi – najbardziej popularnego klucza płaskiego z wygodnym kluczem oczkowym. Obydwie końcówki klucza mają zazwyczaj taki sam rozmiar. Końcówka oczkowa ma ten atut, że nie uszkadza nakrętki i nie ześlizguje się ze śruby. Praca przy pomocy tego klucza jest szybka i wydajna. Narzędzi tego rodzaju używa się najczęściej w miejscach łatwo dostępnych;
  • klucze imbusowe – to sześciokątne klucze w kształcie litery L. Zostały zaprojektowane tak, żeby pomóc użytkownikowi w osiągnięciu pożądanego momentu obrotowego. Narzędzie to jest dwustronne – można używać zarówno dłuższej, jak i krótszej końcówki w zależności od rodzaju zadania i dostępności odkręcanej śruby. Klucze imbusowe wykonuje się z wytrzymałego stopu stali. Zajmują niewiele miejsca, więc można je mieć zawsze pod ręką.

Oczywiście wymienione wyżej kategorie kluczy nie wyczerpują tematu. Można znaleźć wiele innych kluczy, np. klucze nasadowe, rurowe, trzpieniowe czy hakowe. Ich użycie zależy od konkretnych potrzeb użytkownika.

Duży wybór kluczy marki Torro w hurtowni internetowej Batel. Sprzedaż i dystrybucja narzędzi

Każdy właściciel sklepu czy składu budowlanego, a także przedsiębiorca prowadzący własną firmę budowlaną czy remontową, powinien być wyposażony w odpowiednie narzędzia i produkty, żeby móc spełnić oczekiwania swoich klientów. Hurtownia Batel umożliwia takim osobom dokonanie zakupu hurtowej ilości narzędzi. Na stronie hurtowni Batel znaleźć można wygodny katalog, który umożliwia przejrzenie oferty i wybór niezbędnych artykułów. Wśród nich znajduje się duży wybór kluczy uznanej marki Torro. Dostępne są tam klucze nastawne, imbusowe, płasko-oczkowe i wiele innych. Wystarczy skontaktować się z konsultantem firmy Batel i zamówić potrzebne narzędzia bezpośrednio na wskazany podczas zakupu adres. Podczas rozmowy ze specjalistą można też uzyskać niezbędne informacje, pomoc oraz poradę w sprawie zakupu. Hurt to oszczędność pieniędzy, a dzięki dokonaniu zamówienia z hurtowni internetowej można dodatkowo zaoszczędzić sporo czasu. Warto zajrzeć na stronę Batel i przekonać się o tym samemu.