Taśmy budowlane – materiały budowlane przydatne do łączenia, uszczelniania i izolowania

Podczas prac budowlanych czy wykończeniowych używa się specjalistycznych narzędzi – zarówno tradycyjnych, jak i tych zasilanych prądem elektrycznym – oraz wykorzystuje się rozmaite materiały budowlane. Wszystko zależy od zakresu i charakteru prac. O wyborze produktów używanych przy remoncie decyduje fachowiec, który podejmuje się wykonania zlecenia. Osoba taka powinna dysponować wiedzą i odpowiednimi umiejętnościami, żeby wykonać swoją pracę z jak najlepszym skutkiem. Nieocenione może się też okazać doświadczenie zdobyte w trakcie zrealizowanych wcześniej zadań z zakresu prac budowlano-remontowych.

Wśród ogromu narzędzi i materiałów budowlanych można wyróżnić różnego rodzaju taśmy budowlane. Te niepozorne artykuły mogą znacząco ułatwić fachowcom pracę.

Taśmy budowlane – czym są i do czego się ich używa?

Taśma budowlana to materiał konstrukcyjny, który wykorzystuje się do różnych celów podczas prac remontowych czy wykończeniowych. Taśma taka jest mocna, elastyczna i wodoodporna. Można jej użyć do stworzenia wodoodpornego uszczelnienia rur lub gniazdek elektrycznych, zabezpieczenia przewodów przed uszkodzeniem w trakcie budowy. Może nawet służyć jako tymczasowa łata na powierzchniach betonowych.

Taśmy budowlane są powszechnie stosowane w przemyśle budowlanym do oznaczania obszarów, w których są prowadzone prace, np. w celu ochrony przed niebezpieczeństwem potknięcia się lub spadającymi gruzami. Można ich także używać do tworzenia tymczasowych barier, np. wokół drzwi, które są blokowane na czas malowania lub naprawy. Taśmy budowlane mają wiele zastosowań, mogą występować również w różnych formach.

Taśmy budowlane – jakie rodzaje taśmy można znaleźć w asortymencie sklepów budowlanych?

Taśmy dzielą się na różne typy. Wybór taśmy jest uzależniony od konkretnego zlecenia. Innego rodzaju taśma będzie potrzebna przy pracach malarskich, a inna przy tynkarskich. Pośród szerokiej oferty taśm oferowanych na rynku, wyróżnić można m.in. takie produkty jak:

  • taśma naprawcza Duct Tape – uniwersalna taśma, która jest znana i lubiana przez fachowców działających w różnych branżach. Pierwotnym przeznaczeniem tej taśmy było uszczelnianie kanałów wentylacyjnych, ale od tego czasu stała się ona powszechnym narzędziem stosowanym w gospodarstwie domowym do napraw. Zazwyczaj występuje w kolorze srebrnym. Taśma Duct Tape jest wykonana z syntetycznego kauczuku odpornego na wodę i ciepło. Jej skład umożliwia ręczne zrywanie taśmy bez użycia noża lub nożyka. Klej na spodniej stronie taśmy może być zrobiony z kauczuku naturalnego lub syntetycznego i ma „lepką” konsystencję, która przylega do większości powierzchni. Taśma Duct Tape może być używana do napraw domowych, projektów rzemieślniczych oraz do napraw awaryjnych, takich jak tymczasowe naprawianie przeciekających rur lub pękniętych szyb samochodowych;
  • taśma papierowa malarska – rodzaj taśmy maskującej przydatnej podczas malowania ścian, mebli itp. Taśma ta ma papierowe podłoże i klej kauczukowy, można ją usunąć bez pozostawiania śladów na ścianie. Papierowa taśma malarska służy do zakrywania miejsc, których nie chcemy zabrudzić farbą, takich jak okna, sufit czy parapety. Może być również stosowana do zapobiegania przedostawaniu się rozpylonej farby na miejsca, które mają być malowane. Papierowa taśma malarska jest dostępna w wielu różnych szerokościach, dzięki czemu można ją stosować niemal w każdym przypadku. Stosują ją zarówno profesjonalni malarze, jak i osoby, które chcą na własną rękę odświeżyć wygląd wnętrz. Taśma papierowa jest powszechnie dostępna, a cena jej zakupu jest niewielka;
  • taśma piankowa montażowa – taśma samoprzylepna, którą można stosować do tymczasowego mocowania i izolowania różnych materiałów podczas prac budowlanych i remontów. Taśma montażowa jest dostępna w różnych szerokościach i grubościach, dzięki czemu można jej używać do różnych zadań – od prostych, takich jak uszczelnianie otworów wentylacyjnych lub otworów na kable – po bardziej skomplikowane, jak zabezpieczanie przewodów lub montaż płyt gipsowo-kartonowych. Taśma piankowa montażowa służy nie tylko do uszczelniania przecieków – można jej również używać do zabezpieczania przedmiotów podczas transportu przed przypadkowym uszkodzeniem.

Oprócz wymienionych wyżej taśm, występują jeszcze takie rodzaje jak: taśma izolacyjna, taśma dwustronna, taśma antyrysowa, taśma pakowa czy taśma ostrzegawcza.

Taśmy budowlane – wszechstronny asortyment z kategorii taśm dostępny w hurtowni Batel. Hurt – sprzedaż i dystrybucja materiałów budowlanych

Taśmy budowlane mają wszechstronne zastosowanie. Używa się ich podczas kładzenia tynku, wzmacniania konstrukcji bądź pakowania przedmiotów do transportu w celu ich zabezpieczenia. Umożliwiają trwałe łączenie i mocowanie elementów. Taśmy są odporne i wytrzymałe, dzięki czemu doskonale sprawdzają się nawet przy trudnych zadaniach.

W asortymencie hurtowni internetowej Batel znaleźć można taśmy budowlane charakteryzujące się najwyższą jakością. Każdy oferowany produkt jest sprawdzony i gotowy do użycia. Niezależnie od tego, jaki typ taśmy (remontowa, budowlana czy izolacyjna) nam potrzebny, warto zajrzeć do katalogu produktów na stronie hurtowni Batel. Długoletnie doświadczenie firmy w zakresie sprzedaży hurtowej pozwala wierzyć, że transakcja przebiegnie szybko, sprawnie i bez komplikacji. Ilości hurtowe produktów oznaczają przystępną cenę, więc zamówienie większej liczby taśm z hurtowni może być znacznie bardziej opłacalne niż ich zakup w sklepie (internetowym czy stacjonarnym). Ponadto, zakupy w internetowej hurtowni to spora wygoda – wymagają jedynie dostępu do internetu i poświęcenia paru chwil swojego czasu. Wystarczy przejrzeć produkty, wybrać interesujące nas materiały i skontaktować się z konsultantem, aby dokonać zamówienia. Ta forma zakupów z pewnością przypadnie do gustu osobom, które nie mają czasu na samodzielne odwiedzanie składów budowlanych.