Narzędzia budowlane Schedpol – produkty, które nie zawiodą podczas remontu

Prace budowlane i remontowe to bardzo szeroki termin, który obejmuje wszystkie czynności niezbędne do budowy lub remontu budynków i innych konstrukcji. Prace takie mogą obejmować takie czynności jak przygotowanie terenu (kopanie, przenoszenie transport ziemi), prace fundamentowe, budowę szkieletu budynku (stawianie ścian i dachu), dekarstwo (pokrywanie konstrukcji materiałem dachowym) czy prace wykończeniowe (nakładanie farby lub innego rodzaju obróbka powierzchni konstrukcji). To oczywiście nie koniec – przykłady można by było mnożyć.

Prace budowlane zwykle wymagają użycia konkretnych maszyn i narzędzi, odpowiednich ilości materiałów i wykwalifikowanej siły roboczej. Materiały potrzebne do budowy czy remontu zależą od rodzaju planowanych prac. Warto jednak wiedzieć, że bardzo często podczas realizowania projektów budowlanych używa się takich narzędzi jak kątownice, poziomnice i łaty pomiarowe.

Łata miernicza – co to takiego? Do czego przyda się łata na budowie?

Łata miernicza to długa listwa, która przypomina poziomnicę. Jest jednak bardziej precyzyjna, jeśli chodzi o dokonywanie pomiarów. Przemysł budowlany wykorzystuje aluminiowe łaty miernicze na wiele różnych sposobów. Na przykład, szef ekipy może ich używać do mierzenia postępu prac na budowie i porównywania go z założonymi na wstępie planami. Brygadzista może ich używać do mierzenia odległości między dwoma punktami, aby określić, ile betonu należy wylać. Murarze używają łat aluminiowych, aby upewnić się, że każda cegła jest umieszczona dokładnie tam, gdzie powinna, dzięki czemu konstrukcja będzie stała prosto i będzie wystarczająco mocna, aby spełnić swoje przeznaczenie.

Używając aluminiowej łaty mierniczej, fachowiec ma większą pewność, że prace idą tak, jak zostało zaplanowane. Pozwalają określić czy kafelki równo leżą oraz to, czy beton jest równomiernie wylany. Łaty budowlane można podzielić na:

  • łaty murarskie – pomagają przy wyznaczaniu linii początkowej (np. przed rozpoczęciem układania kafelków na podłodze) lub wyrównywania powierzchni o większym metrażu (np. podczas wysypywania kruszcu);
  • łaty tynkarskie – służą przede wszystkim do wyrównywania gładzi tynkowych.

Poziomnice – narzędzia budowlane używane powszechnie przez fachowców i majsterkowiczów

Poziomica to rodzaj narzędzia służącego do sprawdzania czy dana powierzchnia jest wypoziomowana, czy nie. To długa listwa z wbudowaną libellą rurkową, dzięki której można określić odchylenie od poziomu (lub pionu). Pęcherzyk musi znajdować się dokładnie w środku – pomiędzy wyznaczonymi na rurce liniami – i nie może być zniekształcony, aby można było ocenić czy powierzchnia jest rzeczywiście wypoziomowana, czy nie.

Poziomnice są używane w budownictwie i stolarstwie, a także w pracach konserwacyjnych i remontowych w domu. Przydają się choćby do wieszania szafek czy półek, poziomowania blatów kuchennych czy pralki. Poziomnice są także używane w innych branżach, takich jak geodezja i budownictwo.

Poziomnice występują w różnych formach i rozmiarach. Można znaleźć zarówno długie wersje tego narzędzia, jak i krótkie, „kieszonkowe” warianty.

Kątownice – narzędzie budowlane, które pomoże uzyskać idealny kąt podczas wznoszenia konstrukcji

Kątownica to narzędzie używane do mierzenia kątów podczas procesu budowy. Zachowanie odpowiedniej orientacji elementów konstrukcyjnych to kluczowa sprawa na placu budowy. Żeby budynki mogły stać stabilnie i pewnie przez całe dziesięciolecia, służąc przez ten czas człowiekowi, należy je we właściwy sposób postawić. Nie można sobie pozwolić na przypadkowe odchylenia od pionu – nawet najmniejszy błąd może skutkować utratą stabilności i wpłynąć negatywnie na trwałość konstrukcji. Dlatego fachowcy powszechnie używają kątownic. Te narzędzia, charakteryzujące się prostą budową, są wykorzystywane do mierzenia kątów różnych konstrukcji, takich jak belki, ściany itp., podczas ich wznoszenia.

Kątownice można podzielić na kilka rodzajów. Wyróżniamy:

  • kątownice budowlane – używane podczas wznoszenia stabilnych budynków i pewnych konstrukcji;
  • kątownice tynkarskie – wykorzystywane podczas prac tynkarskich.

Narzędzia budowlane marki Schedpol dostępne w hurtowni internetowej Batel. Sprzedaż i dystrybucja hurtowej ilości materiałów

Firma Schedpol znana jest jako specjalista od takich produktów jak brodziki podpłytkowe, brodziki prysznicowe, odpływy liniowe czy systemy zabudowy (nośniki do wanien czy brodzików). Marka działa na rynku już od ponad trzydziestu lat i cieszy się dużym uznaniem oraz zaufaniem klientów. Jednak oprócz wymienionych wyżej produktów, Schedpol oferuje również akcesoria i narzędzia budowlane, takie jak poziomnice, kątownice oraz łaty budowlane, które są niezbędne podczas wielu prac budowlanych czy wykończeniowych.

Hurtownia internetowa Batel oferuje ilości hurtowe narzędzi Schedpol. Dostępne produkty znajdują się w katalogu online hurtowni, a więc każdy, kto ma dostęp do internetu, może przeglądać narzędzia budowlane wspomnianej firmy. Wystarczy wejść na stronę, przejrzeć kategorie i wybrać potrzebne produkty. Potem wystarczy skontaktować się bezpośrednio z konsultantem firmy Batel, żeby dokończyć transakcję.

Warto pamiętać, że hurt to znaczna oszczędność pieniędzy w porównaniu do zakupu detalicznego w sklepie budowlanym. Zakupy w hurtowni powinni wziąć pod uwagę szczególnie ci klienci, którzy potrzebują dużej ilości materiałów. Dzięki zamówieniu narzędzi w hurtowni internetowej, można wygodnie załatwić sprawę, oszczędzając zarówno pieniądze, jak i czas.