Torro – marka, której można zaufać. Narzędzia i akcesoria dla profesjonalistów i amatorów

Prace budowlane i remontowe to szeroki termin, który obejmuje wiele różnych rodzajów projektów budowlanych, w tym m.in. budowę nowych budynków, rozbudowę już istniejących, adaptację poddasza i przebudowę. Główną różnicą między pracami budowlanymi a remontowymi jest skala projektu. Projekty budowlane to, na ogół, przedsięwzięcia na dużą skalę obejmujące budowę lub przebudowę dużych fragmentów nieruchomości. Natomiast prace remontowe to zwykle projekty na mniejszą skalę koncentrujące się na konkretnych obszarach, takich jak np. łazienki i kuchnie.

Należy pamiętać, że istnieje wiele różnych rodzajów robót budowlanych, które różnią się między sobą sposobem wykonania, stosowanymi materiałami itp. Niektóre rodzaje prac mogą być wykonane przez amatorów, do innych niezbędne jest doświadczenie i specjalistyczne umiejętności zawodowych fachowców. Nie da się jednak ukryć, że bez odpowiednich narzędzi i akcesoriów (jak młotki, wkrętaki czy folie malarskie) znaczna większość zadań z zakresu robót remontowo-budowlanych byłaby niemożliwa do wykonania. A jak już wybierać materiały, to najlepiej robić to świadomie i wybierać towar najwyższej jakości. Przykładem godnej zaufania marki jest Torro.

Torro – narzędzia ręczne przeznaczone do specjalistycznych prac. Jakie narzędzia warto mieć w zanadrzu podczas remontu?

Dobrze wyposażona skrzynka z narzędziami to podstawa – niezależnie od tego czy jesteśmy zawodowcami, czy amatorami, którzy chcą wyremontować łazienkę czy sypialnię. Przed zabraniem się do pracy, powinniśmy zadbać o odpowiednie przygotowanie. Dzięki temu remont przebiegnie gładko i zgodnie z oczekiwaniami. Jakie narzędzia i produkty warto mieć pod ręką, by zapewnić sobie wysoki komfort pracy i uniknąć konieczności ciągłego biegania do sklepu czy marketu budowlanego?

 • Klucz nastawny – narzędzie posiadające dwie szczęki, które można regulować za pomocą pokrętła, aby dopasować je do rozmiaru konkretnej nakrętki lub śruby. Klucze te mają szeroki zakres zastosowań, od mechaniki samochodowej po ogrodnictwo. Klucze nastawne występują w dwóch wersjach: z pojedynczą rękojeścią i z dwiema rękojeściami. Wybór rodzaju klucza zależy od preferencji użytkownika oraz od tego, jak duży moment obrotowy trzeba zastosować podczas używania narzędzia.
 • Klucze imbusowe – klucz imbusowy to rodzaj klucza sześciokątnego, ma kształt litery „L”. Klucze imbusowe są zaprojektowane tak, aby pasowały do otworu i obracały śruby w kształcie sześciokąta. Dostępne są w wielu różnych rozmiarach i długościach, bardzo często w sklepie są sprzedawane w zestawach, żeby użytkownik mógł wybrać odpowiedni klucz do konkretnej sytuacji. Klucze imbusowe są używane do wielu różnych projektów, od napraw domowych przez konserwację samochodów po budowę mebli.
 • Młotek ślusarski– narzędzie, które służy głównie do wbijania gwoździ w drewno, można go jednak również używać do ich usuwania z drewnianej powierzchni. Główka młotka ślusarskiego jest większa niż główka młotka stolarskiego. Z jednej strony ma prostokątny obuch, z drugiej natomiast znajduje się trójkątny zręb, który przydaje się przy bardziej precyzyjnych uderzeniach. Młotka ślusarskiego można używać do wbijania gwoździ w drewno, ale także w wiele innych materiałów, takich jak metal, plastik czy beton.
 • Piła kabłąkowa – rodzaj uniwersalnej piły ramowej, w której stosuje się zakrzywiony brzeszczot z zębatą krawędzią. Brzeszczot piły kabłąkowej jest przymocowany do ramy za pomocą śrub lub wkrętów. Może on być wkręcany lub wykręcany w zależności od potrzeb. Piła kabłąkowa jest używana do cięcia drewna i innych materiałów, np. takich, które są zbyt duże, aby zmieścić się w pile stołowej. Można jej również używać do cięcia mniejszych przedmiotów, w przypadku których użycie elektronarzędzi nie jest praktyczne lub bezpieczne.
 • Suwmiarka – narzędzie ręczne służące do pomiaru średnicy przedmiotu. Przydaje się również do mierzenia odległości między dwiema przeciwległymi powierzchniami przedmiotu. Suwmiarki są dostępne w różnych stylach, kształtach i rozmiarach. Najczęściej używane są przez mechaników i inżynierów, ale i majsterkowicze-amatorzy często znajdują dla nich zastosowanie w pracach w przydomowym warsztacie czy garażu.

Torro – narzędzia ręczne i akcesoria przydatne w pracach remontowych – co jeszcze warto mieć w skrzynce narzędziowej?

Wymienione wyżej narzędzia ręczne bardzo przydają się podczas wszelkich prac zarówno remontowych, jak i budowlanych oraz wykończeniowych. Nie wyczerpują jednak listy akcesoriów, w które powinien być wyposażony fachowiec. Majsterkowicz, który chce być przygotowany na każdą ewentualność, nie obejdzie się również bez takich produktów jak:

 • taśmy izolacyjne,
 • folie malarskie,
 • różnego rodzaju wkrętaki,
 • zestawy wierteł i bitów do wkrętarki,
 • miary gumowane
 • noże z łamanym ostrzem,
 • kielnie,
 • kombinerki,
 • klucze do rur.

Dzięki dobremu przygotowaniu sprzętowemu, remont czy prace budowlane powinny przebiegać znacznie szybciej i łatwiej.

Torro – narzędzia, którym można zaufać. Produkty marki Torro dostępne w hurtowni internetowej Batel

Oferta hurtowni Batel jest bardzo szeroka. Obejmuje ona zarówno sprzedaż, jak i dystrybucję hurtowych ilości produktów sprawdzonych i godnych zaufania marek. Wybór produktów w hurtowni internetowej Batel jest bardzo szeroki. Znajduje się tam też pokaźny asortyment narzędzi i akcesoriów firmy Torro. Marka ta, choć stosunkowo młoda, jest znana i szanowana zarówno przez fachowców, jak i majsterkowiczów. Torro wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów, tworząc wysokiej jakości narzędzia ręczne i akcesoria niezbędne podczas prac remontowo-budowlanych.

Zakupy w hurtowni internetowej to znaczna oszczędność czasu i pieniędzy – wymaga jedynie kilku minut i dostępu do internetu. Wystarczy wejść na stronę internetową Batel i przejrzeć dostępne produkty. Dokonanie zamówienia też nie wymaga wiele wysiłku. Wystarczy skontaktować się z konsultantem firmy Batel, który przyjmie zamówienie, w razie potrzeby zaoferuje pomoc i udzieli klientowi dodatkowych informacji. Kupując ilości hurtowe produktów, mamy na dłuższy czas spokój i pewność, że w naszym magazynie nie zabraknie niezbędnych akcesoriów. Narzędzia Torro to sprzęt, na który warto zwrócić uwagę, robiąc zakupy pod kątem remontu czy budowy.