Miary – akcesoria niezbędne podczas większości prac remontowych i budowlanych

Branża budowlana i remontowa to bardzo szeroki dział. Zawiera się w nim ogrom pomniejszych czynności, które – gdy wykonane będą w odpowiedniej kolejności – doprowadzą do pożądanego efektu. Przykładowo, jeśli chcemy pomalować pokój, musimy nie tylko wybrać farby i kupić pędzle. Należy też wcześniej odpowiednio przygotować powierzchnię roboczą – rozłożyć folię, przykleić taśmę malarską, zabezpieczyć gniazdka przed ubrudzeniem itd. Dopiero wtedy przechodzimy do głównej części, czyli właściwego malowania. Sytuacja wygląda podobnie również w przypadku innych prac remontowych. Wszystko musi być dokładnie przygotowane – zarówno my, jak i narzędzia oraz inne niezbędne akcesoria. Tylko wtedy możemy liczyć na sprawny przebieg robót i zadowalające efekty.

W przypadku wielu prac przy remoncie czy na budowie podstawą jest dokonanie precyzyjnych pomiarów. Tylko dzięki temu mamy pewność, że wieszane na ścianie półki będą w odpowiednich odstępach albo że wystarczy nam farby na pomalowanie całej powierzchni pokoju. Dlatego nieodzownym elementem w wyposażeniu każdego fachowca powinna być miara. Bez niej nie można mówić o dokładności i precyzji.

Narzędzia miernicze – nieodzowny atrybut każdego majstra

Narzędzia miernicze, jak sama nazwa wskazuje, wykorzystywane są przede wszystkim do wykonywania dokładnych pomiarów, wyznaczania kątów i poziomów obiektów, które muszę być równo i stabilnie zamontowane. Są powszechnie stosowane zarówno przez domorosłych majsterkowiczów, „złote rączki”, jak i zawodowych fachowców. Przydają się murarzom, cieślom, stolarzom, malarzom i wielu innym specjalistom z branży budowlanej.

Niezależnie od tego, czy jesteśmy profesjonalnymi pracownikami budowlanymi, czy nie mającymi zupełnie nic wspólnego z majsterkowaniem amatorami, chcącymi powiesić szafkę kuchenną lub wytapetować pokój, powinniśmy wyposażyć się w dobrej jakości miarę. Narzędzia miernicze należą wręcz do akcesoriów obowiązkowych przy wszelkich pracach tego rodzaju. Na rynku na szczęście znajdziemy duży wybór taśm i miar, które są precyzyjne, a przy tym poręczne i nie zajmują dużo miejsca (jak np. miara gumowana), dzięki czemu zawsze można je mieć przy sobie.

Miara drewniana, taśma zwijana, miara gumowana i inne. Różne rodzaje miar

Przeglądając produkty dostępne na półkach większości sklepów czy składów budowlanych, można zaobserwować, że istnieją różne rodzaje narzędzi pomiarowych. Każde z nich ma jednak swoje konkretne przeznaczenie. Kategoria miar jest dość szeroka, ale warto mniej więcej orientować się, czym charakteryzują się poszczególne produkty. Dzięki temu będziemy w stanie zdecydować o tym, który będzie najlepszy dla naszych celów.

  • Taśma zwijana – ten rodzaj narzędzia pomiarowego wykonany jest z cienkiej blachy o dużej giętkości nawiniętej na rolkę. Miara najczęściej zakończona jest solidnym zaczepem mierniczym, który umożliwia zahaczenie jej np. o rant stołu czy szafki. Taśma zwijana stalowa ma najczęściej przycisk blokady obsługiwany kciukiem, dzięki czemu można po wykonaniu pomiaru w wygodny i szybki sposób zwinąć miarę. Obudowa miarki zrobiona jest najczęściej z wytrzymałego tworzywa sztucznego typu abs. Miara zwijana marki Torro, a konkretnie jej obudowa, zabezpieczona jest także gumową osłoną, która chroni narzędzie np. w razie upadku. Ten typ miary zajmuje niewiele miejsca i z łatwością zmieści się w kieszeni. Dostępne są różne długości taśmy – od dwóch do nawet dziesięciu metrów.
  • Miara geodezyjna – narzędzie pomiarowe, które, jak sama nazwa wskazuje, często jest używane przez geodetów. Z jego pomocą można łatwo mierzyć duże odległości zarówno w przestrzeniach otwartych, jak i zamkniętych. Ze względu na terenowy charakter prac, podczas których używa się tego rodzaju taśmy, jest ona wykonana z materiału odpornego na ścieranie oraz blaknięcie. Dodatkowo skonstruowana w przemyślany sposób obudowa ułatwia wbijanie taśmy w ziemię i wykonywanie i odczyt pomiaru przez jedną osobę.
  • Miara drewniana – niezbędna w każdym warsztacie stolarskim lub fabryce mebli. Z jej pomocą można z łatwością i dużą dokładnością zmierzyć odległości przy obróbce drewna. Solidna konstrukcja gwarantuje wieloletnie użytkowanie zarówno dla profesjonalistów, jak i majsterkowiczów. Miara drewniana to produkt, który łatwo przechowywać i przenosić, gdyż w złożonej formie zajmuje niewiele miejsca.
  • Taśma miernicza z włókna – ten typ miary jest wykonany z włókna szklanego. Ma formę zabudowanego bębna, na który nakręcona jest taśma. Taśmę zwija się często poprzez kręcenie korbą. Taśmy miernicze ułatwiają wykonywanie zadań zarówno w pracach wykończeniowych, jak i przemysłowych. Są wytrzymałe, a podziałka na nich umożliwia wygodny i precyzyjny odczyt pomiaru.

Akcesoria z kategorii „przyrządy miernicze” marki Torro dostępne w hurtowni internetowej Batel

W hurtowni Batel można znaleźć różne rodzaje taśm i miar niezbędnych w każdym warsztacie. Czy interesuje nas miara gumowana z blokadą, czy taśma zwijana stalowa, możemy znaleźć poszukiwany produkt w internetowym katalogu Batel. Narzędzia pomiarowe marki Torro czekają na zakup. Zamówienie w hurtowni zamiast zakupu w sklepie może się bardziej opłacić – hurt to oszczędność pieniędzy (za ilości hurtowe produktu kupione bezpośrednio w hurtowni płaci się mniej niż w sklepie budowlanym), a także możliwość zrobienia większych zapasów konkretnego towaru. Kupując w hurtowni Batel, można też zaoszczędzić czas – wystarczy przejrzeć dostępny asortyment, siedząc wygodnie w fotelu, i skontaktować się z konsultantem firmy w celu uzgodnienia szczegółów zakupu – jaki towar, w jakiej ilości itd. Kontaktując się z przedstawicielem hurtowni Batel, można też szybko i wygodnie sprawdzić dostępność danego towaru przed dokonaniem zakupów.