Silikony Bostik – niezbędne podczas remontu. Produkty do uszczelniania wanien, powierzchni wokół blatów, zlewów, mebli, listew oraz ścian

Uszczelniacze silikonowe to łatwy i szybki sposób na uszczelnienie wielu połączeń. Są powszechnie używane przez zawodowych fachowców, członków ekip budowlanych, a także przez majsterkowiczów-amatorów. Przydają się w garażu, piwnicy, łazience, kuchni i innych miejscach, w których trzeba coś uszczelnić.

Kilka słów o uszczelniaczach silikonowych. Co warto o nich wiedzieć?

Silikony nazywane są „uszczelniaczami”, ponieważ tworzą uszczelnienie między dwiema przestrzeniami i zapobiegają przedostawaniu się wilgoci. Produkty te można stosować na prawie każdej powierzchni, w tym na drewnie, betonie i stiuku. Uszczelniacze silikonowe są idealne do uszczelniania szwów w podłogach w domu, np. między płytkami lub w miejscach, gdzie podłoga styka się ze ścianą. Sprawdzają się również przy uszczelnianiu szczelin, które powstają wokół okien i drzwi. Są różne rodzaje silikonów – wybór konkretnego preparatu zależy od tego, do czego chcemy go zastosować.

Jedną z największych zalet stosowania silikonu jest to, że jest łatwy w użyciu. Do jego nakładania nie trzeba używać żadnych skomplikowanych narzędzi ani rozpuszczalników, ponieważ rozszerza się on w miarę schnięcia, w ten sposób wypełniając wszelkie pęknięcia i dziury. Do narzędzi, które mogą się przydać przy nakładaniu uszczelniacza, należy szpachelka do silikonu oraz wyciskacz do kartuszy.

Wyciskacz (zwany też czasem pistoletem) jest intuicyjny w użyciu. Wystarczy wziąć świeży uszczelniacz, odciąć końcówkę kartusza, a następnie nałożyć ponownie aplikator i zainstalować kartusz w wyciskaczu. To wystarczy, żeby łatwo i szybko rozpocząć pracę z silikonem.

Silikon Bostik Perfect Seal – duży wybór produktów do uszczelniania połączeń

Marka Bostik jest wiodącym światowym producentem i dostawcą silikonów dla przemysłu, budownictwa, motoryzacji i rynków konsumenckich. Pracownicy Bostik to niedoścignieni specjaliści w zakresie chemii budowlanej i klejów przemysłowych. Firma działa na rynku już od ponad wieku. W trakcie lat swojej działalności zasłynęła innowacyjnymi rozwiązaniami w zakresie klejenia i uszczelniania. Specjaliści zatrudniani przez firmę wiedzą, że rozwiązania należy dopasowywać do potrzeb użytkowników i dostosowywać je do ciągle rosnących wymagań, i mają to na uwadze, produkując swoje uszczelniacze i silikony. Dlatego też produkty Bostik nie zawodzą, a rozwiązania marki znaleźć można zarówno w prywatnych domach, jak i na placach budowy.

Pośród produktów marki Bostik znaleźć można takie artykuły jak:

  • Bostik Perfect Seal Łazienka silikon – to silikon, który ma octanowy system utwardzania, przeznaczony do uszczelniania pryszniców, brodzików akrylowych czy toalet. Produkt ten chroni powierzchnię przed rozwojem pleśni i grzybów, ponadto jest wysoce odporny na chemię gospodarczą powszechnie użytkowaną w wielu domach. Perfect Seal Łazienka silikon może być używany na takich podłożach jak m.in.: ceramika, szkło, gres czy materiały drewnopochodne;
  • Bostik Perfect Seal Kuchnia silikon neutralny – uszczelniacz, który ma octanowy system utwardzania, przeznaczony do uszczelniania połączeń wokół blatów zlewów, listew, mebli, czy ścian. Podobnie jak produkt opisany wyżej, silikon ten zabezpiecza przed rozwojem grzybów i pleśni. Warto dodać, że silikon neutralny Perfect Seal ma atest, pozwalający bezpiecznie używać produktu w miejscach, w których przechowuje się żywność, np. na blatach czy w spiżarni. Można go wykorzystywać m.in. na takich podłożach jak: beton, emalia, kamień i laminaty.

Bostik – nie tylko silikony. Jakie produkty Bostik warto jeszcze znać?

Co istotne, Bostik to nie tylko uszczelniacze, ale także artykuły, których można używać po zakończeniu pracy z silikonem, a które umożliwiają efektywne wygładzanie uszczelniaczy. Przykładem takiego produktu jest Bostik Perfect Seal Gładka Fuga. To spray, którego używa się po zakończeniu obróbki fugi. Mniej doświadczeni użytkownicy uważają, że w takich przypadkach świetnie sprawdza się płyn do mycia naczyń. Owszem, jest to jakiś sposób, jednak używając go, należy pamiętać o wcześniejszym zabezpieczeniu powierzchni za pomocą malarskiej taśmy maskującej, żeby uniknąć pobrudzenia podłoża uszczelniaczem. W przypadku preparatu Perfect Seal Gładka Fuga nie ma takiej konieczności, więc praca trwa krócej.

Produkty marki Bostik dostępne w hurtowni internetowej Batel. Ilości hurtowe produktów – sprzedaż i dystrybucja

Bostik to marka, która jest znana i szanowana zarówno wśród fachowców, jak i domowych „złotych rączek”. Produkty Bostik cieszą się dobrymi opiniami i są często wybierane do prac w domu i na placach budowy.

Hurtownia internetowa Batel ma w swojej ofercie duży wybór produktów marki Bostik. Wystarczy wejść na stronę hurtowni, przejrzeć katalog online i złożyć zamówienie. Hurt to zawsze niższa cena. Kupując większe ilości silikonów i uszczelniaczy, można zaoszczędzić, a przy okazji zabezpieczyć się przed sytuacją, w której, w trakcie wykonywanej pracy, zaczyna nam brakować materiałów. Dodatkowo, zakupy od firmy Batel są wygodne. Wybrane produkty można zamówić na wskazany adres, siedząc wygodnie przed komputerem. Nie ma potrzeby, by tracić czas na osobistą wizytę w hurtowni. Konsultant przyjmie zamówienie zdalnie, a zamówione produkty zostaną dostarczone wprost do klienta.