Silikony Den Braven – najlepsze, kiedy trzeba coś uszczelnić

W branży zajmującej się budownictwem, remontami lub pracami wykończeniowymi używa się całego wachlarza specjalistycznych narzędzi i materiałów. Półki w składach i sklepach budowlanych wręcz uginają się pod całą masą rozmaitych produktów przydatnych przy majsterkowaniu, malowaniu, uszczelnianiu czy konstruowaniu. Dzięki temu fachowcy, którzy przygotowują się do wykonania konkretnego zlecenia, mają z czego wybierać i mogą komfortowo realizować swoje zadania.

Wśród całego ogromu materiałów budowlanych znaleźć można produkty wielu producentów, zarówno dużych, znanych firm – liderów na rynku budowlanym, jak i tych mniejszych przedsiębiorstw. Przy tak dużym wyborze bardzo ważne jest świadome podejście do zakupów. Nie jest tajemnicą, że efekt końcowy prac przy remoncie czy na budowie w dużej mierze zależy od umiejętności specjalisty, ale i od jakości użytych materiałów. Jeśli produkt nie będzie najwyższej klasy, rezultaty mogą okazać się niezadowalające. W takim wypadku firma budowlana może mieć dodatkowe problemy w postaci reklamacji od klienta, co z kolei wiąże się często z koniecznością powrotu na miejsce wykonywania zlecenia i wprowadzanie poprawek. Taka sytuacja przekłada się na opóźnienia w realizacji zleceń i problemy się piętrzą. Po co więc narażać się na takie sytuacje, wybierając kiepskiej jakości produkt?

Przykładem producenta, dla którego jakość stanowi priorytet, jest firma Den Braven produkująca m.in. piany montażowe, farby i lakiery w sprayu, taśmy bitumiczne oraz silikony.

Silikon – produkt, bez którego trudno się obyć w pracach budowlanych, remontowych, sanitarnych czy wykończeniowych

Silikon jest wręcz nieodzownym produktem przy uszczelnianiu czy spoinowaniu. Jest wodoszczelny, łatwy w użyciu, ma dobrą przyczepność i tworzy elastyczne uszczelnienia. Jednak warto wiedzieć, że ogólnie silikony można podzielić na dwie grupy: neutralne oraz kwaśne (z octowym systemem utwardzania). W sklepach budowlanych znajdziemy m.in. silikon sanitarny oraz silikon uniwersalny – wybór konkretnego uszczelniacza zależy od potrzeb i planowanych prac.

Na rynku materiałów budowlanych znaleźć można takie rodzaje silikonów jak:

  • silikon uniwersalny – jeden z najpopularniejszych wariantów. Wykorzystuje się go m.in. przy fugowaniu płytek ceramicznych (zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz) i szkła oraz niektórych metali. Można używać go do powierzchni gładkich (jak wspomniane szkło czy metal) oraz porowatych, takich jak beton czy drewno;
  • silikon sanitarny – nadaje się do fugowania i spoinowania większości materiałów porowatych (cegły, betonu, kamienia), jest też przyczepny do powierzchni gładkich (szkła, ceramiki, glazury). Można używać go do spoinowania futryn drzwiowych lub okiennych, uszczelniania fasad w budynkach;
  • silikon szklarski – z jego pomocą można wykonywać szklenie okien (z wyjątkiem tych malowanych farbami na bazie akrylu). Bardzo dobrze przylega i do powierzchni gładkich, i do porowatych. Wykazuje wyjątkową odporność na niskie i wysokie temperatury;
  • silikon wysokotemperaturowy – jak sama nazwa wskazuje, silikon ten odporny jest na działanie wysokich temperatur. Stosuje się go w miejscach, w których inne silikony mogłoby nie dać sobie rady – przy instalacjach grzewczych, silnikach czy sprzętach kuchennych;
  • silikon budowlany – używany przy podłożach budowlanych, porowatych i nieporowatych. Nadaje się do zastosowań zewnętrznych, jak i wewnątrz budynku. Przydatny przy spoinowaniu framug okiennych i drzwiowych.

Wymienione rodzaje uszczelniaczy stanowią tylko część obszernej rodziny silikonów. W każdym razie już na przykładzie powyższych wariantów można zauważyć, że silikon przydać się może w naprawdę wielu sytuacjach.

Den Braven – marka, której można zaufać. Produkty Den Braven dostępne w ofercie sklepu Batel

Marka Den Braven zajmuje się produkcją wysokiej jakości silikonów i ma w swojej ofercie duży wybór tego rodzaju produktów. Z pomocą materiałów firmy Den Braven możliwe jest m.in. narożnikowe fugowanie płytek ceramicznych, uszczelnianie połączeń ram okiennych, kabin prysznicowych czy szklenie okien. Uszczelnianie połączeń materiałów budowlanych oraz wykonywanie uszczelnień w pomieszczeniach sanitarnych staje się dużo prostsze, jeśli dysponujemy produktem wysokiej jakości.

Dobry silikon jest przyczepny, zabezpiecza przed podciekaniem wody, tworząc elastyczną, szczelną i połyskliwą fugę, chroni przed wnikaniem brudu i rozwojem bakterii. Silikon sanitarny, którego często używa się w miejscach mających stały kontakt z wilgocią i w których mogą rozwijać się pleśń i grzyby, zawiera środek grzybobójczy, aby jeszcze lepiej chronić uszczelnianą powierzchnię. Silikony Den Braven odznaczają się najlepszymi parametrami, świetnie chroniąc i uszczelniając.

Produkty Den Braven można w ilościach hurtowych zamówić bezpośrednio ze sklepu Batel. Hurt oznacza lepsze ceny i mniejsze ryzyko, że podczas prac na budowie zabraknie niezbędnych materiałów. Sprzedaż w Batel prowadzona jest internetowo, można więc zamówić pożądaną liczbę produktów bez wychodzenia z domu. Każdy właściciel firmy, który chciałby uzupełnić swoje zapasy silikonu do różnych zastosowań (nadających się do spoinowania szkła, ceramiki, glazury, terakoty, gresu, porcelany, lakierowanego drewna, betonu i wielu innych powierzchni), może skontaktować się z doradcą hurtowni Batel i ustalić szczegóły zamówienia.