Piany montażowe Den Braven – izolacja termiczna, wypełnianie szczelin, osadzanie progów i wiele innych zastosowań

Branża budowlana jest bardzo szeroka. Pod pojęciem budownictwa kryją się przeróżne rodzaje prac, m.in.: roboty ziemne, murarskie, dekarskie, ciesielskie, rozbiórkowe, stolarskie, malarskie, wykończeniowe. Każdy z działów zajmuje się konkretnymi zadaniami, realizując je przy użyciu odpowiednich umiejętności, ale i właściwych narzędzi.

Piany montażowe należą do materiałów wykorzystywanych w różnych dziedzinach branży budowlano-remontowej. Na rynku dostępne są rozmaite rodzaje pianki montażowej, dlatego zabierając się za prace budowlane lub planując remont, należy się wcześniej zorientować, który produkt będzie najbardziej odpowiedni dla naszych potrzeb. Inna piana zostanie zastosowana do złączy dachowych, a inna do montażu drzwi czy okien.

Piana montażowa – czym właściwie jest? Jakie są jej rodzaje?

Piana montażowa (znana też jako pianka poliuretanowa) to wszechstronny materiał izolacyjny. Jest ona praktycznie nieodzownym elementem wszelkich prac budowlanych i wykończeniowych. Przy aplikacji piany, zawarte w niej substancje, pod wpływem wilgoci zawartej w powietrzu, wchodzą w reakcję chemiczną, w wyniku której powstaje stabilny chemicznie materiał o dużej spójności wewnętrznej. Pianka rozpręża się, doskonale wypełniając szczeliny i łącząc poszczególne elementy konstrukcyjne.

Wyróżnić można kilka rodzajów pian w zależności od sposobu aplikacji (piana wężykowa, piana pistoletowa), liczby składników (jednoskładnikowa oraz dwuskładnikowa), a także temperatury, w jakiej powinno się ich używać (piana letnia i zimowa). Wybór odpowiedniego produktu zależy oczywiście od tego, do czego zamierzamy go wykorzystać. Należy zwrócić na to szczególną uwagę, gdyż np. poliuretanowa piana pistoletowa może okazać się niewystarczająca do realizacji założonych zadań. W razie problemów z podjęciem decyzji, zawsze można skonsultować tę sprawę z pracownikiem sklepu lub konsultantem, który chętnie pomoże dobrać właściwy produkt.

Piana montażowa Den Braven – zastosowanie piany w pracach budowlano-remontowych

Pianki montażowej, ze względu na jej uniwersalny charakter, używa się do różnych celów. Ma wiele zastosowań, a należą do nich m.in.:

  • montaż ościeżnic okiennych i drzwiowych, bram garażowych. To jedno z najczęstszych zastosowań piany montażowej;
  • wypełnianie szczelin wokół kominów, okien dachowych. Piany używa się też do wypełniania pęknięć w konstrukcjach budowlanych;
  • osadzanie parapetów, progów i innych elementów, które powinny zostać szybko sklejone;
  • uszczelnianie oraz wypełnianie prześwitów między rurami i wokół przewodów instalacyjnych;
  • montaż paneli dekoracyjnych, ceramiki budowlanej;
  • uszczelnianie prefabrykowanych elementów drewnianych;
  • niwelowanie nieszczelności między elementami przegród budowlanych.

Piana montażowa może być również wykorzystywana tam, gdzie potrzebna jest izolacja akustyczna (ma świetne właściwości wygłuszające) czy termiczna. Co ciekawe, pianka poliuretanowa może być także użyta w bardziej niestandardowej formie, np. w modelarstwie lub przy tworzeniu dekoracji scenicznych. Jak widać, produkt ten jest bardzo uniwersalny i może się przydać w wielu różnych sytuacjach.

Den Braven – piana montażowa wysokiej jakości. Produkty marki Den Braven dostępne w sklepie Batel

Piany montażowe Den Braven prezentują najwyższą jakość. Cechuje je wysoka wydajność oraz odporność na szeroki zakres temperatur oraz rozwój grzybów, co jest niezmiernie ważne, jeśli chcemy, by konstrukcja służyła nam lub naszym klientom jak najdłużej. Łączenie elementów, niwelowanie bruzd czy wypełnianie ubytków i pęknięć w ścianach czy stropach za pomocą pian marki Den Braven jest łatwe i przyjemne. Co najważniejsze, oferta firmy jest bardzo bogata i każdy powinien znaleźć w niej bez trudu interesujący go produkt.

Batel może się pochwalić szeroką ofertą produktów firmy Den Braven. Sklep internetowy prowadzi sprzedaż wysyłkową, nie ma więc konieczności, by osobiście tracić czas i przyjeżdżać na miejsce – wszystko można załatwić za pośrednictwem internetu. Wyszukiwanie produktów na stronie sklepu jest intuicyjne i nie ma problemu ze znalezieniem poszukiwanych ofert, niezależnie od tego, czy interesuje nas piana montażowa pistoletowa, czy też zależy nam na innym jej rodzaju. Co najważniejsze, Batel oferuje ilości hurtowe produktów Den Braven, co powinno szczególnie zainteresować właścicieli firm zajmujących się budownictwem, remontami czy pracami wykończeniowymi. Hurt oznacza większe ilości towaru w niższej cenie, a więc korzyści jest kilka – firma zaoszczędzi i zmniejszy się ryzyko, że nagle podczas prac zabraknie piany montażowej. Poza tym towar można wygodnie zamówić przez internet, kontaktując się bezpośrednio z konsultantem. Taki zabieg może znacznie skrócić całą procedurę, a dodatkowo można doradzić się specjalisty w sprawie towaru, który ma się w zamiarze zamówić. Dzięki temu łatwo uniknąć nieporozumień i niedomówień, a sprawę załatwić gładko i bezproblemowo.