Pistolety do pian Den Braven – narzędzie do aplikacji piany poliuretanowej

Pod pojęciem branży budowlano-remontowej mieści się wiele. Jest ona bardzo szeroka i zajmuje się przeróżnymi zagadnieniami z kategorii budownictwa. Zaliczamy do nich roboty związane nie tylko z przebudową, rozbiórką czy wznoszeniem zupełnie nowych budynków. Branża budowlana to też roboty murarskie, dekarskie, stolarskie, ciesielskie, malarskie i wykończeniowe. Każda z tych gałęzi posiada unikatowe narzędzia pozwalające lepiej wykonywać swoją pracę, takie jak pistolety do pian. Trudno znaleźć osobę, która znałaby się w równym stopniu na wszystkim, dlatego firmy świadczące usługi budowlane i remontowe zatrudniają wykwalifikowanych w konkretnych dziedzinach specjalistów.

Jednak umiejętności i doświadczenie to tylko połowa sukcesu. Drugą połowę stanowi odpowiednie wyposażenie ekipy. No bo jak można zabierać się za jakiekolwiek prace budowlane czy remontowe, nie posiadając odpowiednich narzędzi, akcesoriów i materiałów? Czy można sobie wyobrazić roboty stolarskie bez użycia odpowiedniej piły albo prace murarskie bez materiałów budowlanych? Raczej nie. Podobnie wygląda sprawa montażu, np. ościeżnic okiennych i drzwiowych czy wypełniania pęknięć i ubytków konstrukcyjnych. Nie da się tego zrobić bez użycia odpowiednich pian montażowych.

Piana montażowa – co to jest i do czego służy?

Pianka montażowa to rodzaj substancji chemicznej, która podczas aplikacji, w wyniku reakcji z wilgocią znajdującą się w powietrzu, zwiększa swoją objętość i tworzy szybkoschnącą pianę szczelnie wypełniającą przestrzenie, do których jest wpuszczana. Inaczej mówiąc, jest to rodzaj materiału izolacyjnego, który służy do wypełniania szczelin i przestrzeni w ścianach, sufitach, podłogach i innych miejscach, w których jest to wymagane. Nie jest to jednak jedyne zastosowanie pian – tak naprawdę spektrum ich użycia jest bardzo szerokie. Wykorzystuje się je w przemyśle budowlanym do różnych celów, m.in. do osadzania progów i parapetów, montażu ościeżnic okiennych oraz drzwiowych, wypełniania szczelin w konstrukcjach dachowych (np. wokół kominów). Dzięki dobrym właściwościom wygłuszającym używa się ich też w charakterze izolacji akustycznej. Dobrze sprawdzają się również jako izolacja termiczna. Wymienione przykłady obejmują tylko część zastosowań dla pian montażowych – dzięki temu widać, jak uniwersalny jest to materiał.

Pistolet do piany – łatwość użycia i wygodna kontrola aplikacji piany

Piany montażowe można podzielić na kilka kategorii w zależności od zastosowania. Na rynku znajdziemy piany jedno- i dwuskładnikowe, są piany tzw. letnie i zimowe (dobierane w zależności od temperatury). Produkty tego rodzaju rozróżnić można również w oparciu o sposób aplikacji. Możemy spotkać pianki wężykowe oraz pistoletowe. To, jaką wybierzemy, jest uzależnione od rodzaju prac, jakie mamy do wykonania. Jednak warto pamiętać, że w przypadku piany wężykowej (aplikator w postaci wężyka dołączony jest w takim wypadku do opakowania) użycie jest nieco utrudnione pod tym względem, że strumień piany leci nieprzerwanie od chwili uruchomienia dozownika. Praca powinna więc zostać wykonana na raz, gdyż nie ma już potem możliwości ponownego użycia aplikatora. Inaczej wygląda sytuacja w przypadku pian pistoletowych. Pistolet do pianki umożliwia wielokrotne użycie produktu, więc można działać bez pośpiechu i presji czasu. Dodatkowo, wykorzystując pistolet, mamy możliwość kontroli przepływu ilości piany za pomocą cyngla, co sprawia, że poleci jej tylko tyle, na ile pozwolimy.

Den Braven – pistolet do piany od znanej i lubianej marki

Firma Den Braven od wielu lat zajmuje się produkcją materiałów niezbędnych przy pracach budowlanych (m.in. uszczelniaczy, pianek poliuretanowych oraz aerozoli technicznych). Dzięki doświadczeniu zdobytemu w czasie działalności, specjaliści z Den Braven doskonale wiedzą, czego potrzebują osoby pracujące na co dzień w firmach zajmujących się budownictwem, remontami czy pracami wykończeniowymi. Zgromadzona wiedza umożliwia firmie tworzenie wysokiej jakości produktów, które spełnią oczekiwania zarówno domorosłych majsterkowiczów, jak i zawodowych złotych rączek.

Doświadczenie, jakiego firma nabrała w trakcie swojej działalności na rynku, zaowocowała również przy tworzeniu takich narzędzi jak m.in. pistolet do piany montażowej. Pistolet od Den Braven umożliwia precyzyjną aplikację piany za pomocą cyngla. Firma ma w swoim asortymencie kilka modeli, spośród których można wybrać najlepszy dla siebie. Przykładowo, model DB GUN 355 wyposażony jest w długą i cienką lufę, która umożliwia wygodną aplikację piany w wąskich szczelinach, z kolei model DB GUN 635 cechuje podwójna średnica lufy – wyższa wydajność piany.

Warto też pamiętać o tym, że im bardziej będziemy dbać o sprzęt, tym dłużej będzie nam służył. Dłuższa żywotność pistoletu to redukcja kosztów przy kolejnych ewentualnych remontach. Po użyciu pistoletu warto zdemontować pianę i przetrzeć narzędzie czyścikiem. Łatwe czyszczenie to kolejny niewątpliwy atut produktu Den Braven.

Produkty Den Braven dostępne w sklepie internetowym Batel

Aplikacja pistoletowych pian poliuretanowych wcale nie musi być zadaniem trudnym i uciążliwym – wystarczy wyposażyć się w odpowiedni sprzęt. Na szczęście droga ku temu jest prosta i nieskomplikowana. Wystarczy wejść na stronę internetową Batel – dystrybucja i sprzedaż materiałów budowlanych to coś, w czym firma się specjalizuje. Jeśli klienta interesują ilości hurtowe, wystarczy skontaktować się bezpośrednio z konsultantem Batel – pracownik odpowie na ewentualne pytania, pokieruje, w jaki sposób dokonać płatności za dane produkty, i pomoże sfinalizowaniu transakcji.