Ściski Irwin – akcesoria, które mogą ułatwić niejedno zadanie stolarskie i remontowe

Podczas prac budowlanych, remontowych czy wykończeniowych warto mieć w zanadrzu dobrze wyposażoną skrzynkę z narzędziami oraz zapas różnorodnych materiałów i akcesoriów. Nie zawsze da się dokładnie przewidzieć, co akurat w danej sytuacji będzie potrzebne. Przykładowo, zabierając się za malowanie pomieszczenia, musimy oczywiście mieć pod ręką wałki malarskie, pędzle, farby, folię oraz taśmy malarskie – bez tego ani rusz. Jednak w trakcie pracy może się okazać, że żeby móc wykonać zadanie we właściwy sposób, trzeba m.in. wyjąć ze ściany haczyki, na których wisiały obrazki. Przy próbie ich usunięcia, jeśli ściana jest np. gipsowa, może dojść do jej ukruszenia. Wtedy, zanim będzie można kontynuować pracę związaną z malowaniem, warto uzupełnić ubytki masą szpachlową. Jeśli nie mamy w zanadrzu takich materiałów, musimy przerywać robotę i jechać na zakupy do sklepu budowlanego, co znacząco wydłuża cały proces. Oczywiście nie da się przygotować na każdą sytuację, chodzi jedynie o dobrą organizację i umiejętność przewidzenia pewnych, bardziej prawdopodobnych scenariuszy.

W przypadku niektórych prac związanych z majsterkowaniem, hydrauliką czy stolarstwem nieodzownym elementem są różnego rodzaju ściski.

Ściski – elementy umożliwiające przytrzymywanie i unieruchamianie przedmiotów

Mówiąc najprościej – ściski to akcesoria, dzięki którym można unieruchomić konkretne elementy i przytrzymać je, aby możliwa była ich dalsza obróbka. Przydaje się to wówczas, gdy musimy wykonać precyzyjne czynności takie jak wiercenie, szlifowanie czy cięcie. W takich przypadkach krzywo nawiercony otwór lub nierówno przecięta płyta mogą w sposób znaczący przełożyć się na efekt końcowy, niejednokrotnie zupełnie go niwecząc. Dokładność i precyzja są w tym przypadku obowiązkowe. Ściski przychodzą z pomocą również wtedy, gdy zachodzi konieczność równego sklejenia dwóch elementów. Zamiast własnoręcznie trzymać i dociskać obydwie części w oczekiwaniu, aż klej chwyci, możemy wykorzystać ścisk i w tym czasie zająć się innymi czynnościami. Ściski zapewniają więc nie tylko pomoc w wykonaniu niektórych prac, ale i dają sposobność na oszczędzenie czasu, który musielibyśmy poświęcić na samodzielne dopilnowanie procesu klejenia.

Ściski stolarskie, ślusarskie i nie tylko – różne rodzaje ścisków dostępnych na rynku

Mówiąc o ściskach, można wyróżnić takie rodzaje akcesoriów jak:

  • ściski sprężynowe,
  • ściski ślusarskie,
  • ściski śrubowe,
  • ściski kątowe,
  • ściski rurowe,
  • ściski taśmowe,
  • ściski spawalnicze.

Jak widać, ściski występują w różnych wariantach. Każdy przydaje się w innych okolicznościach, dlatego planując zakup tego rodzaju produktów, powinniśmy dobrze wiedzieć, który typ ścisku sprawdzi się w przypadku podejmowanych zadań.

Jednym z najpopularniejszych rodzajów ścisków są ściski stolarskie typu C. Mają uniwersalne zastosowanie, jednak warto mieć na uwadze fakt, że nie są zbyt mocne, więc nie będą dobrym wyborem przy bardziej wymagających zadaniach. Tam, gdzie trudno się dostać ściskom standardowym, z pomocą przychodzą mocne ściski rurowe lub śrubowe. Ściski kątowe (narożnikowe) są natomiast stworzone do łączenia elementów pod kątem prostym, a więc trudno się bez nich obejść podczas konstruowania mebli takich jak szafki czy półki.

Produkty takie jak ściski stolarskie, i nie tylko, mogą się więc przydać w wielu sytuacjach, gdy potrzeba precyzyjnego działania lub pewnego połączenia poszczególnych elementów.

Ściski Irwin – produkty wysokiej jakości. Artykuły marki Irwin dostępne w hurtowni Batel

Irwin to firma z historią. Producent narzędzi i akcesoriów przydatnych podczas prac budowlano-remontowych działa na rynku już od ponad stu lat! Na przestrzeni całego tego okresu specjaliści z Irwin dokładali wszelkich starań, by wykorzystując zebrane doświadczenie, nieustannie ulepszać swoje produkty, wprowadzając liczne innowacje. Tylko dzięki temu marka była w stanie zajść tak wysoko, stając się jednym z czołowych producentów narzędzi.

Hurtownia Batel ma w swojej ofercie całe mnóstwo wysokiej jakości produktów, w tym artykułów uznanej marki Irwin. Szeroki wybór ścisków stolarskich, śrubowych, kątowych i nie tylko zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów. Inwestując w narzędzia i akcesoria Irwin, podejmujemy rozważną decyzję, ponieważ zakupione produkty będą nam służyć długo i wiernie. Zakupy w hurtowni Batel umożliwiają wyposażenie się w ilości hurtowe ścisków w sposób wygodny i szybki. Na stronie sklepu Batel mamy możliwość przeglądania kategorii i porównania ofert. Istnieje też możliwość kontaktu bezpośrednio z pracownikiem hurtowni, który będzie w stanie udzielić nam szczegółowych informacji na temat produktów marki Irwin i ich cen. Rozmawiając z konsultantem, mamy też możliwość dopytania, jak wygląda transport i dostawa zamówionych artykułów. Zakupy w hurtowni Batel to oszczędność czasu i pieniędzy oraz zapewnienia sobie spokoju od ciągłych wizyt w sklepach stacjonarnych. Myśląc o materiałach w ilościach hurtowych, warto zainteresować się ofertą firmy Batel.