Ściernice do betonu Andre – idealny produkt do szlifowania i przecinania betonu

Właściciele sklepów i składów budowlanych – jeżeli zależy im na zadowoleniu klientów – powinni dbać o to, by asortyment, który umieszczają na półkach, był zróżnicowany i prezentował wysoką jakość. W takich miejscach robią zakupy zarówno osoby prywatne, wielbiciele majsterkowania w przydomowym warsztacie, jak i zawodowi fachowcy z różnych branż. Jednak niezależnie od tego, kto jest klientem sklepu i jakiego rodzaju roboty budowlano-remontowe planuje, osoba taka powinna mieć możliwość wyboru i zakupu dobrego produktu, który nie zawiedzie w trakcie pracy.

Do często kupowanych materiałów budowlanych należą m.in. różnego rodzaju ściernice. Wykorzystuje się je na różnych etapach prac remontowych oraz przy wykańczaniu budynków. Na półkach sklepów budowlanych znaleźć można różne rodzaje ściernic w zależności od ich przeznaczenia – służących do cięcia, ostrzenia oraz szlifowania różnego rodzaju materiałów (ceramiki, metali, stali nierdzewnych, żeliwa, betonu itd.). Przymierzając się np. do szlifowania lub cięcia betonu, powinno się wybierać ściernice stworzone właśnie w takim celu, aby osiągnąć najlepsze rezultaty. Jedną z marek, którymi warto się zainteresować, jest Andre – firma produkująca dobrej jakości ściernice do betonu.

Ściernice do betonu – praktyczne zastosowanie ściernic

Ściernic używa się w budownictwie, ale nie tylko tam się przydają. Znajdują zastosowanie w wytwórniach konstrukcji stalowych, zakładach budowy maszyn, w przemyśle odlewniczym oraz w rozmaitych większych lub mniejszych warsztatach. Używa się ich do przecinania różnych materiałów, ostrzenia narzędzi skrawających, zgrubnego szlifowania itp.

Ściernice można podzielić pod względem zastosowania. Znajdziemy na rynku ściernice do betonu, do stali, ściernice ceramiczne i żywiczne, lamelkowe i trzpieniowe. Wybór jest naprawdę szeroki, wystarczy odwiedzić dobrze wyposażony skład budowlany i wybrać interesujące nas produkty.

Ściernice składają się z ziaren, które umożliwiają szlifowanie różnorakich powierzchni. Jeśli chodzi o ściernice do betonu, którego powierzchnia jest twarda, ziarna te muszą się charakteryzować właściwą wytrzymałością.

Rodzaje ściernic do szlifowania i cięcia betonu – wybór ściernicy w zależności od potrzeb

Wspomnieliśmy już o tym, że na rynku materiałów budowlanych można znaleźć kilka rodzajów ściernic przeznaczonych do kontaktu z różnymi materiałami. Warto poruszyć również temat kształtu samych ściernic do betonu. W składzie budowlanym można znaleźć następujące typy:

  • ściernice tarczowe – zwane też talerzowymi. Narzędzie tego rodzaju wystarczy zamocować do szlifierki kątowej i już można zaczynać szlifowanie. Ściernice tarczowe mają segmenty ścierne usprawniające i przyspieszające proces szlifowania;
  • ściernice trzpieniowe – ściernice o specyficznym kształcie (m.in. stożka lub walca), które wykorzystuje się w trudno dostępnych miejscach, takich jak np. narożniki. Jest to możliwe dzięki umieszczeniu powierzchni ściernej na specjalnym trzpieniu, który służy do mocowania ściernicy w elektronarzędziu;
  • ściernice garnkowe – jedne z najczęściej używanych ściernic do betonu. Pasują do większości elektronarzędzi, co sprawia, że przed rozpoczęciem prac można wyposażyć się w ściernice o różnych parametrach i korzystać z nich wedle aktualnych potrzeb.

Marka Andre – producent ściernic i materiałów budowlanych najwyższej jakości. Ściernice Andre dostępne w sklepie Batel

Firma Andre jest znana w środowisku osób zajmujących się budownictwem, remontowaniem i wykończeniówką. Fachowcy, którzy poszukują niezbędnych do realizacji zlecenia materiałów budowlanych, bez wahania sięgają po produkty Andre. Nic w tym dziwnego – jeśli marka oferuje porządny, jakościowy produkt, nie ma się nad czym zastanawiać.

Firmy budowlane często mają do czynienia z pracami, w których nie uniknie się konieczności przecinania betonu lub szlifowania płaszczyzn betonowych. W takich przypadkach ściernica to coś, co koniecznie powinno się znaleźć w posiadaniu przedsiębiorstwa. Właściciel firmy świadczącej usługi budowlano-remontowe powinien zadbać o to, by jego pracownicy mieli do dyspozycji tarcze w co najmniej kilku rodzajach.

Batel jest świetnie wyposażony i prowadzi hurtową sprzedaż produktów niezbędnych przy wielu pracach związanych z budownictwem czy wykańczaniem budynków. Co istotne, oferuje ich ilości hurtowe. Firma Batel zaopatruje sklepy i składy budowlane na terenie całej wielkopolski. W swoim asortymencie oferuje tarcze do szlifowania i cięcia betonu marki Andre.

Aby zamówić hurtowe ilości danego produktu, wystarczy skontaktować się z przedstawicielem firmy Batel i złożyć u niego zamówienie, uprzednio przeglądając obszerny katalog online. Z konsultantem można skontaktować się bezpośrednio przez telefon lub poprzez wypełnienie formularza na stronie internetowej. Klient może też od razu złożyć zamówienie, jeśli nie potrzebuje doradztwa ze strony pracownika firmy Batel. Cały proces jest jednak wygodny i odbywa się bez wychodzenia z domu. Hurtowe ilości produktu to z kolei niższa cena, co na pewno stanowi niewątpliwą korzyść dla zamawiającego.