-
- Pozostałe
Hak H2P 180 hak podwójny prosty 180
- indeks: 5821
-
- Pozostałe
Hak H2U 080 hak podwójny U080
- indeks: 5822
-
- Pozostałe
Hak H2U 160 hak podwójny U160
- indeks: 5823
-
- Pozostałe
Hak H2U 220 hak podwójny U220
- indeks: 5824
-
- Pozostałe
Hak H2U 300 hak podwójny U300
- indeks: 5825
-
- Pozostałe
Hak HDS 200 hak S200
- indeks: 5863
-
- Pozostałe
Hak HMU1 hak płaski U 90
- indeks: 5851
-
- Pozostałe
Hak HMU2 hak płaski U 110
- indeks: 5852
-
- Pozostałe
Hak HMU3 hak płaski U 180
- indeks: 5853
-
- Pozostałe
Hak HMUN 250 250×255
- indeks: 5856
-
- Pozostałe
Hak HMUN 350 350×300
- indeks: 5857
-
- Pozostałe
Hak HO 300 hak do węża ogrodowego
- indeks: 5835
-
- Pozostałe
Hak HPP 180 hak pojedynczy prosty 180
- indeks: 5801
-
- Pozostałe
Hak HPP 250 hak pojedynczy prosty 250
- indeks: 5802
-
- Pozostałe
Hak HPP 350 hak pojedynczy prosty 350
- indeks: 5803
-
- Pozostałe
Hak HPU 080 hak pojedynczy U80
- indeks: 5811
-
- Pozostałe
Hak HPU 120 hak pojedynczy U120
- indeks: 5812
-
- Pozostałe
Hak HPU 160 hak pojedynczy U160
- indeks: 5813
-
- Pozostałe
Hak HPU 200 hak pojedynczy U200
- indeks: 5814
-
- Pozostałe
Hak HPU 260 hak pojedynczy U260
- indeks: 5815
-
- Pozostałe
Hak HR rowerowy 120
- indeks: 5834
Łączniki do drewna Domax – trwałe mocowanie i scalanie drewnianych elementów
Prace remontowe i budowlane to bardzo szeroki temat. Na rynku działa wiele firm specjalizujących się w poszczególnych „gałęziach” tej branży. Bo tych jest naprawdę sporo. Zaliczyć do nich można prace dekarskie, murarskie, tynkarskie, ciesielskie – długo można by było wymieniać. W zależności od rodzaju zlecenia, używa się różnych narzędzi i materiałów budowlanych. Innych używa się przy pracach z betonem, a innych przy obróbce drewna.
Do prac, które można określić jako jedne z najważniejszych i najbardziej niezbędnych w budownictwie, należą prace ciesielskie. Jest to starożytne rzemiosło, które od wieków nie uległo zasadniczym zmianom (pomijając wykorzystywane narzędzia i akcesoria). Głównym zadaniem stolarza jest tworzenie z drewna mebli, dekoracji wewnętrznych i zewnętrznych, a także rozmaitych konstrukcji drewnianych. Jednak trudno by było realizować takie zadania bez odpowiednich materiałów. W asortymencie każdego fachowca pracującego z drewnem muszą znaleźć się łączniki do drewna.
Łączniki do drewna – kilka słów o elementach skutecznie łączących drewniane elementy
Łączniki do drewna służą do łączenia ze sobą dwóch kawałków drewna. Mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak stal, aluminium, mosiądz, a nawet tworzywa sztuczne. Do najbardziej powszechnych łączników do drewna, które zna każdy, należą wkręty i gwoździe. Jednak na nich temat się nie kończy. Bardzo często potrzebne są bardziej specjalistyczne łączniki, które pozwalają scalić poszczególne elementy drewniane, takie jak choćby wsporniki, zawiasy czy złącza ciesielskie. To akcesoria niezbędne, jeśli chcemy postawić altankę ogrodową, zbudować wiatę samochodową lub skonstruować meble do domu czy ogrodu.
Łączniki do drewna występują w wielu różnych kształtach, rozmiarach i typach. Niektóre z nich są dedykowane do konkretnych zastosowań, podczas gdy inne mają bardziej ogólne przeznaczenie. Na przykład, niektóre elementy złączne służą tylko do użytku wewnątrz pomieszczeń, z kolei inne mogą być stosowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Wszystko zależy od rodzaju tworzonej konstrukcji – złącza dobiera się w zależności od konkretnych potrzeb.
W stolarstwie złącza do drewna służą do łączenia ze sobą dwóch lub więcej kawałków drewna. Łączniki mogą być używane do tworzenia połączeń lub do mocowania okuć, takich jak prowadnice szuflad i gałki do mebli. Niektóre rodzaje elementów złącznych mają również zastosowanie dekoracyjne.
Jakie złącza do drewna można znaleźć w sklepie budowlanym? Rodzaje łączników
Jak zostało wyżej wspomniane, podczas prac z drewnem używa się różnego rodzaju produktów z zakresu łączników do drewna. Należy dobrać odpowiedni typ złącza, aby mieć pewność, że połączenie będzie cechować solidność i trwałość. Niewłaściwie scalone elementy mogą nie wytrzymać próby czasu, a przecież bezpieczeństwo to sprawa kluczowa. Dlatego warto zadbać o to, by używane materiały były dobrej jakości i były odpowiednio dobrane do planowanych działań.
Jakie rodzaje łączników do drewna można wyszczególnić? Są to m.in.:
- gwoździe – gwoździe do drewna to jeden z najbardziej powszechnych i wszechstronnych rodzajów łączników. Można ich używać do montażu wielu różnych elementów, w tym mebli i szafek. Dostępnych jest wiele różnych rodzajów gwoździ do drewna, a każdy z nich ma swoje unikalne właściwości. Niektóre są mocniejsze od innych, a inne bardziej elastyczne lub odporne na zginanie i łamanie. Gwoździe występują w różnych rozmiarach i długościach, ale są też podzielone na kategorie ze względu na skład materiałowy. Gwoździe stalowe są najczęściej spotykane i należą do najtańszych. Można jednak kupić również gwoździe aluminiowe czy wykonane ze stali nierdzewnej;
- wkręty ciesielskie – wkręty te są używane w projektach ciesielskich do łączenia elementów drewnianych. Nieco przypominają wyglądem gwoździe, jednak w przeciwieństwie do nich mają gwint, ułatwiający wkręcanie ich w drewniane powierzchnie, różnią się też kształtem główki. Wkręty ciesielskie mogą być używane do wszystkiego, od łączenia elementów drewnianych razem do wykonywania otworów w drewnie, które nie mają być trwałe. Niektóre wkręty wymagają wcześniejszego wywiercenia otworów, jednak są też wkręty samogwintujące, których gwint wycina sobie własną drogę w drewnie podczas montażu. Wkręty są często używane zamiast gwoździ przy montażu listew wykończeniowych lub listew profilowanych, ponieważ zapewniają większą siłę trzymania niż same gwoździe;
- złącza ciesielskie – łączniki, zwane też zamiennie okuciami ciesielskimi lub budowlanymi, mają zwykle formę płaskich elementów metalowych o różnych rozmiarach. Stosuje się je do precyzyjnego łączenia elementów konstrukcji drewnianych, a także do łączenia drewna z innymi materiałami, takimi jak stal czy beton. Najpowszechniejsze złącza ciesielskie przypominają wygląd podłużnej metalowej płytki z wyciętymi otworami, często spotyka się także łączniki w kształcie litery „L”. Na rynku znajdziemy jednak również złącza w innych kształtach, przeznaczone do wykonywania bardziej skomplikowanych połączeń. Łączniki te najczęściej wykonuje się ze stalowej blachy (ocynkowanej, nierdzewnej itp.) lub aluminium. Do mocowania używa się gwoździ, śrub lub wkrętów.
Łączniki do drewna marki Domax dostępne w internetowej hurtowni Batel. Sprzedaż i dystrybucja hurtowych ilości produktów
Domax to powstała w 1996 roku firma, która specjalizuje się w tworzeniu łączników używanych przy pracach z drewnem. Marka przykłada szczególną wagę do jakości swoich produktów i dlatego przed wprowadzeniem ich na rynek wykonywany jest szereg testów, by sprawdzić, czy produkt spełnia wszelkie normy. Domax to firma, której warto zaufać, jeśli chodzi o mocowanie drewnianych elementów.
W ofercie hurtowni Batel znajdują się łączniki Domax, za pomocą których bez trudu można połączyć drewniane elementy. Produkty o różnych wymiarach można znaleźć w wygodnym katalogu online. Pozwala on na przeglądanie kategorii, żeby szybciej znaleźć interesujący produkt. W hurtowni Batel można zamówić ilości hurtowe łączników do drewna Domax, które zostaną dostarczone bezpośrednio na podany adres. Hurt to forma zakupów, dzięki której można oszczędzić sporo czasu i pieniędzy. Wystarczy mieć wolną chwilę i dostęp do internetu.