-
- Artykuły ścierne
Dysk elastyczny fi 125 Fibra B
- indeks: NSLZ125.1
-
- Artykuły ścierne
Dysk euro fi 150 (08510) na szlifierką B
- indeks: 11.183
-
- Artykuły ścierne
Dysk multi dysk 125 B
- indeks: 8350
-
- Artykuły ścierne
Krążek fibrowy fi 125 gr. 016
- indeks: 11016
-
- Artykuły ścierne
Krążek fibrowy fi 125 gr. 024
- indeks: 11019
-
- Artykuły ścierne
Krążek fibrowy fi 125 gr. 030
- indeks: 11020
-
- Artykuły ścierne
Krążek fibrowy fi 125 gr. 036
- indeks: 11012
-
- Artykuły ścierne
Krążek fibrowy fi 125 gr. 040
- indeks: 11013
-
- Artykuły ścierne
Krążek fibrowy fi 125 gr. 060
- indeks: 11015
-
- Artykuły ścierne
Krążek fibrowy fi 125 gr. 080
- indeks: 11021
-
- Artykuły ścierne
Krążek fibrowy fi 125 gr. 100
- indeks: 11017
-
- Artykuły ścierne
Krążek fibrowy fi 125 gr. 120
- indeks: 11018
-
- Artykuły ścierne
Krążek fibrowy fi 125 gr. 240
- indeks: 11022
-
- Artykuły ścierne
Krążek fibrowy fi 180 gr. 016
- indeks: 11057
-
- Artykuły ścierne
Krążek fibrowy fi 180 gr. 024
- indeks: 11058.
-
- Artykuły ścierne
Krążek fibrowy fi 180 gr. 036
- indeks: 11060
-
- Artykuły ścierne
Krążek fibrowy fi 180 gr. 040
- indeks: 11061
Artykuły ścierne – narzędzia do cięcia i szlifowania różnych materiałów
Prace budowlane i remontowe wymagają konkretnej wiedzy i umiejętności. Zaliczają się do nich oczywiście działania, które może wykonać nawet amator, na co dzień nie mający nic wspólnego z branżą budowlaną. Powieszenie półki na ścianie czy wymiana kolanka pod zlewem to zadania, do których nie potrzeba specjalnego wykształcenia. Wystarczy odrobina wyczucia, podstawowe umiejętności manualne i już można przystępować do dzieła. Jednak wiele prac budowlanych czy wykończeniowych wymaga bardziej specjalistycznej wiedzy i doświadczenia. W takich sytuacjach lepiej zaufać fachowcom, którzy codziennie zmagają się z podobnymi zleceniami. Jednak umiejętności i wiedza to nie wszytko – wiele prac wymaga użycia konkretnych narzędzi i artykułów. Należy dobierać je w oparciu o to, jaki rodzaj zadania mamy do wykonania oraz z jakimi materiałami będziemy mieć do czynienia. Odpowiednie przygotowanie jest kluczowe, żeby osiągnąć pożądane rezultaty.
Czymś, co warto mieć w zanadrzu podczas wielu prac z zakresu remontowych i wykończeniowych, są materiały ścierne. Są one nieocenione przy szlifowaniu i polerowaniu powierzchni – zarówno drewna, metalu, jak i ceramiki.
Materiały ścierne – do czego się ich używa? Rodzaje artykułów ściernych
Materiały ścierne mają szeroki zakres zastosowań w szlifowaniu, polerowaniu, piaskowaniu, gratowaniu itp., części i produktów wykonanych z drewna, metalu i innych materiałów. Materiały ścierne są dostępne w różnych rodzajach i kształtach (tarcze, krążki, ściernice, gąbki itp.), o różnych właściwościach.
Głównym składnikiem artykułów ściernych jest tlenek glinu lub cyrkon. Pierwszy z nich jest używany do cięcia i szlifowania metali i kamieni, drugi do cięcia i ostrzenia narzędzi metalowych. Jakość tych komponentów decyduje o rodzaju narzędzia – czy jest ono przeznaczone do zastosowań profesjonalnych czy hobbystycznych. Tak naprawdę artykułów ściernych można używać do wielu zadań: szlifowania drewna, stali, cięcia betonu itd.
Jeśli chodzi o artykuły ścierne, można wyróżnić różne rodzaje tych produktów. Znajdziemy wśród nich m.in.: tarcze do cięcia, papiery ścierne, płótna ścierne, ściernice ceramiczne, ściernice talerzowe, ściernice listkowe, pasy ścierne bezkońcowe czy filc polerski. Wybór konkretnego typu materiału ściernego zależy od naszych potrzeb i rodzaju zadania, które mamy do wykonania.
Artykuły ścierne – przykłady. Jakie materiały ścierne znajdziemy na rynku?
Materiały ścierne mogą występować w różnych formach, mogą mieć też różnorakie zastosowania. Wśród artykułów ściernych znajdziemy m.in.:
- krążki fibrowe – to wzmocnione włóknem talerze nośne, pokryte materiałem ściernym wiązanym żywicą. Dyski te są uważane za jedne z najbardziej uniwersalnych produktów ściernych dostępnych obecnie na rynku, ponieważ można ich używać do wielu różnych zastosowań, w tym do szlifowania i wykańczania. Są one zwykle używane na szlifierkach kątowych i stacjonarnych szlifierkach tarczowych;
- ściernice listkowe – ściernice te dopasowują się do skomplikowanych kształtów i konturów. Nadają się do stosowania w narzędziach przenośnych i maszynach stacjonarnych, takich jak szlifierki stołowe lub stacjonarne, szlifierki stojące, przenośne narzędzia pneumatyczne i maszyny z wałkiem giętkim. Ściernice listkowe składają się z wielu listków tkaniny, pokrytej materiałem ściernym (lub listków ściernych na podłożu z tkaniny), które ścierają się, odsłaniając nowe ostre ziarna. Obracając się, listki ścierają obrabiany przedmiot;
- papier ścierny – materiał ścierny używany do wygładzania lub polerowania drewna i innych powierzchni poprzez ścieranie warstw materiału. Występuje w różnych wielkościach i rodzajach ziarna do różnych zastosowań. Najlepiej sprawdza się jako materiał do wygładzania chropowatych powierzchni lub usuwania niewielkich ilości materiału. Drobniejsze gatunki papieru ściernego nadają się również do polerowania i szlifowania materiałów, takich jak metale, tworzywa sztuczne i włókno szklane;
- pasy bezkońcowe – przydają się do szlifowania w miejscach o ograniczonej przestrzeni, takich jak małe narożniki i ciasne przestrzenie. Można ich również używać do oczyszczania części maszyn, usuwania rdzy i farby z powierzchni oraz polerowania różnych materiałów. Używa się ich również np. przy produkcji mebli. Idealnie nadają się do obróbki wielu materiałów, w tym drewna miękkiego, twardego, włókna szklanego, plastiku i metali.
Bogata oferta artykułów ściernych w hurtowni internetowej Batel. Ilości hurtowe produktów, takich jak krążki fibrowe czy papiery ścierne
Batel to sprzedaż i dystrybucja hurtowych ilości materiałów ściernych. Internetowa hurtownia jest znakomicie wyposażona – w katalogu online znaleźć można artykuły ścierne doskonałe do szlifowania stali, metali nieżelaznych, drewna, ceramiki czy cięcia metalu. Produkty te można stosować z elektronarzędziami, m.in. powszechnie używanymi szlifierkami kątowymi. Dzięki nim obróbka materiałów jest prosta i szybka.
Hurt to idealne rozwiązanie dla zapracowanych właścicieli firm czy składów budowlanych. Sprzedaż odbywa się za pośrednictwem internetu lub telefonu – nie trzeba osobiście odwiedzać hurtowni, żeby zamówić konkretne produkty. Bardziej opłaca się zamawiać ilości hurtowe narzędzi czy materiałów budowlanych ze względu na korzystniejszą cenę niż w przypadku kupna niewielkiej ilości tych produktów.