Zapasy do wałków malarskich – produkty, których nie może zabraknąć przy malowaniu

Malowanie to dla jednych przyjemność, dla innych z kolei prawdziwa udręka. Jedni z satysfakcją obserwują efekty swojej pracy, cieszą się z każdego pomalowanego metra kwadratowego. Inni patrzą na plamy rozchlapanej farby i zastanawiają się, ile to wszystko jeszcze potrwa. I nie ma w tym nic złego – nie każdy musi uwielbiać remonty i prace z nimi związane. Niektórzy rodzą się z żyłką majsterkowicza, a inni wręcz przeciwnie – wolą zupełnie inne zadania. Jednak nawet znienawidzone roboty można sobie ułatwić i uprzyjemnić na tyle, żeby nie były dla danej osoby męczarnią. Da się to zrobić choćby za sprawą odpowiednich narzędzi i materiałów. Używanie tanich, niskiej jakości produktów może sprawić, że nawet najłatwiejsze zadania z kategorii remontowo-budowlanej będą szły powoli i mozolnie. A po co utrudniać sobie życie?

To samo dotyczy prac malarskich. Efekty malowania ścian, sufitów czy mebli zależą w dużej mierze od użytych materiałów – farb, pędzi czy wałków. Jeśli odpowiednio dobierzemy ich rodzaj do typu malowanej powierzchni oraz użytej farby, praca powinna pójść szybko i sprawnie. Jednak oprócz przygotowania jakościowego, warto zadbać o przygotowanie ilościowe i zapewnić sobie zapas produktów, żeby w razie potrzeby nie musieć przerywać malowania, by odwiedzić sklep budowlany.

Zapas do wałka malarskiego – coś, o czym powinniśmy pomyśleć przed rozpoczęciem malowania

Każdy malarz wie, że zabierając się za malowanie większych powierzchni, takich jak ściany czy sufity, doskonałym wyborem będzie nie pędzel, a wałek malarski. Wałki ułatwiają nakładanie farby na duże powierzchnie. Pomagają również równomiernie rozprowadzić pigmenty, dzięki czemu nie ma potrzeby wielokrotnego malowania tego samego miejsca. Użycie wałka jest doskonałym sposobem na szybkie pomalowanie zarówno ścian, jak i dużych powierzchni z drewna lub metalu. Oczywiście na rynku możemy znaleźć wałki różnej wielkości, zarówno duże, jak i małe do malowania wąskich powierzchni, takich jak ramy drzwi, parapety lub narożniki. Jednak oprócz szerokości samego wałka ważny jest rodzaj runa – dobiera się je w zależności od tego, co chcemy malować oraz jakich farb zamierzamy użyć. Jeżeli więc w trakcie remontu planujemy pomalować ściany, sufity oraz meble i to różnymi kolorami, jeden wałek malarski to będzie stanowczo za mało. Właśnie na taką okoliczność warto się odpowiednio przygotować i wyposażyć się w zapasy do wałków. Mając kilka wariantów wspomnianego produktu, możemy spokojnie rozpoczynać pracę.

Jak dobrać typ wałka? Które produkty wybrać do konkretnych zastosowań?

Na początku warto przeanalizować to, jakiego rodzaju jest powierzchnia, którą planujemy pomalować. Im gładsza, tym krótsze runo powinien mieć wałek. Wałki gąbkowe oraz welurowe o włosiu do 10 mm sprawdzą się w przypadku idealnie gładkich powierzchni – mebli i ścian gipsowych, a także przy malowaniu parkietów. Wałki sznurkowe z drobnym i krótkim włosiem o długości od 10 do 15 mm będą dobre w przypadku sufitów i ścian o lekko chropowatej, ziarnistej fakturze. Wałki futrzane oraz te z włosiem sznurkowym o długości od 15 do 30 mm zalecane są do malowania mocno porowatych powierzchni, takich jak cegły, beton czy elewacje domów.

Ważny jest też materiał, z jakiego wykonany jest wałek. Odwiedzając sklep czy skład budowlany, możemy zauważyć, że na półkach znajdziemy wałki z gąbki, tworzywa sztucznego i naturalnych włókien. I tak np. do farb olejnych idealny będzie wałek wykonany z gąbki, do farb rozpuszczalnikowych nada się naturalne włosie, natomiast w przypadku farb lateksowych czy emulsyjnych odpowiednim wyborem będzie wałek z tworzywa sztucznego. Wszystko zależy od potrzeb klienta i tego, jaki rodzaj prac malarskich ma wykonywać. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest zakup zapasów do wałków malarskich. Dzięki nim można w trakcie remontu szybko przerzucić się na inny rodzaj farby lub malowanej powierzchni, nie tracąc czasu na mycie wałka.

Zapasy do wałków – ilości hurtowe produktów w hurtowni internetowej Batel

Prowadząc sklep budowlany lub firmę zajmującą się wykonywaniem prac budowlanych, remontowych czy wykończeniowych dobrze mieć w zanadrzu odpowiedni zapas materiałów, zwłaszcza tych, których używa się na co dzień w dużej ilości. Kupując zapasy do wałków w hurcie za pośrednictwem strony internetowej hurtowni Batel, można zaoszczędzić zarówno pieniądze, jak i czas, który w innym przypadku trzeba by było poświęcić na kolejne kursy do stacjonarnego składu z materiałami budowlanymi.

Batel to nie tylko sprzedaż, ale i dystrybucja. Podczas rozmowy zamówić można wygodnie większą ilość produktów wraz z transportem we wskazane miejsce na terenie Poznania i całej wielkopolski. Zamówienie można złożyć bezpośrednio przez telefon, wrzucając wybrane artykuły do wirtualnego koszyka, jednak jeśli klient ma dodatkowe pytania o produkt czy szczegóły transakcji, może skonsultować się z pracownikiem hurtowni. Osoba z działu obsługi klienta zadba o to, by udzielić wszelkich niezbędnych informacji.